Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Toruń 88.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube

Za nami Nestle Fitness Tour de Toruń

Facebook

Przeczytaj relację z kryterium ulicznego o Puchar Prezydenta Miasta Torunia.

Anna Harkowska (Liv Warmia i Mazury) została zwyciężczynią kryterium ulicznego rozgrywanego na toruńskiej starówce. Drugie miejsce przypadło Monice Brzeźnej (Mat Atom Sobótka), a trzecie Aureli Nerlo (LKS Atom Dzierżoniów).

JAC_0174

Piękna słoneczna pogoda, wiatr oraz tłumy torunian i turystów przybyłych na Starówkę, w takiej scenerii rozgrywała się druga edycja Nestle Fitness Tour de Toruń, szóstej rundy Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym. Na starcie pod Ratuszem Staromiejskim i pomnikiem Kopernika stanęło kilkadziesiąt zawodniczek, którym przyszło się zmagać na dystansie 25 rund po krętej trasie ulicami ścisłego centrum Torunia.

JAC_0072
Od startu do ataku ruszyły dwie zawodniczki – Monika Brzeźna (Mat Atom Sobótka, ubiegłoroczna zwyciężczyni) oraz juniorka Aurela Nerlo (LKS Dzierżoniów). Po kilku rundach dołączyła do nich Anna Harkowska (Liv Warmia i Mazury) i to ona zaczęła na dawać ton rywalizacji, po 15 okrążeniach trudów ucieczki nie wytrzymała Nerlo i  została doścignięta przez kolejne kolarki. Tymnczasem Harkowska i Brzeźna powiększały przewagę i nadrobiły nad grupą zasadniczą rundę (o długości ,25 km).
Torunianki spod znaku Nestle Fitness tym razem były gościnne. Najlepszą z zawodniczek Pacifiku okazała się Klaudia Radziszewska która zajęła 8 miejsce w wyścigu open, a w kategorii U-23 sklasyfikowano ją na 4 pozycji. Z kolei Karolina Perekitko – świeżo upieczona mistrzyni Polski juniorek ze startu wspólnego zajęła trzecie miejsce w gronie juniorek.
Liderka cyklu mistrzostw Polski w kryterium ulicznym elity kobiet – Martyna Klekot, tym razem musiala uznać wyższość rywalek.

JAC_0464

Oficjalne wyniki: kat open – 1. Anna Harkowska (Warmia i Mazury), 2. Monika Brzeźna (Mat Atom Sobótka), 3. Aurela Nerlo (LKS Dzierżoniów), 4. Alicja Ratajczak, 5.  Nikol Płosaj (obie UKS Jedynka Kórnik), 6. Katarzyna Wilkos, 7. Marta Lach (obie Atom Sobótka), 8. Klaudia Radziszewska (TKK Pacific Toruń).