Akcja policji na autostradzie. Zatrzymano kierowców „na podwójnym gazie”
Funkcjonariusze skontrolowali 1450 kierowców.

Szacowany czas czytania: 00:37
Akcja policji pod hasłem „Trzeźwa autostrada” miała miejsce dzisiaj (5 stycznia). Toruńscy policjanci także wzięli udział wojewódzkich działaniach.
Jej celem było wyeliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących. To właśnie na autostradach możemy poruszać się z największą prędkością, co w wyniku potencjalnego zagrożenia stanowi ogromne niebezpieczeństwo
– mówi aspirant Dominika Bocian Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

W ciągu 3 godzin od 6:00 do 9:00 skontrolowano 1450 kierujących. Wśród nich były trzy osoby, które wsiadły za kierownicę na tzw. podwójnym gazie”. Jeden z kierowców odpowie za przestępstwo, dwóch za wykroczenie. Wszyscy stracili już prawo jazdy.

(źródło: KMP Toruń)
W całym województwie kujawsko-pomorskim funkcjonariusze sprawdzili 27 706 kierujących i ujawnili 14 nietrzeźwych.