Akcja „Trzeźwa Autostrada A1”. Zatrzymano kolejnych nietrzeźwych
Podczas dzisiejszej wojewódzkiej akcji policjanci skontrolowali 1435 kierowców.

Szacowany czas czytania: 00:44
Trzeźwa Autostrada A1
Toruńscy policjanci wzięli dzisiaj (19 grudnia) udział w wojewódzkiej akcji „Trzeźwa Autostrada A1”. Mundurowi skontrolowali łącznie 1435 kierowców. Czterech z nich zdecydowało się prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu.
U dwóch z nich badanie wykazało ponad 0,25 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co będzie wiązało się z poniesieniem odpowiedzialności za popełnienie przestępstwa. Pozostali odpowiedzą za wykroczenie
– podaje mł. asp. Sebastian Dobrzeniecki z toruńskiej policji.
Policja apeluje
Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących na autostradzie, gdzie rozwijane prędkości znacznie zwiększają ryzyko poważnych wypadków.
Jeżeli nie masz pewności czy możesz prowadzić, wybierz alternatywny sposób transportu lub zmień plany. Twoja odpowiedzialność świadczy o dojrzałości, nie narażaj siebie i innych
– dodaje Dobrzeniecki.
O tym również piszemy na naszej stronie:
Budżet Torunia na 2026 rok przyjęty! Oto najważniejsze liczby i inwestycje