Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Akcja „Trzeźwa Autostrada A1”. Zatrzymano kolejnych nietrzeźwych

Podczas dzisiejszej wojewódzkiej akcji policjanci skontrolowali 1435 kierowców.

fot. ilustracyjne, źródło: KMP w Toruniu

Szacowany czas czytania: 00:44

Trzeźwa Autostrada A1

Toruńscy policjanci wzięli dzisiaj (19 grudnia) udział w wojewódzkiej akcji „Trzeźwa Autostrada A1”. Mundurowi skontrolowali łącznie 1435 kierowców. Czterech z nich zdecydowało się prowadzić pojazd po spożyciu alkoholu.

U dwóch z nich badanie wykazało ponad 0,25 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co będzie wiązało się z poniesieniem odpowiedzialności za popełnienie przestępstwa. Pozostali odpowiedzą za wykroczenie

– podaje mł. asp. Sebastian Dobrzeniecki z toruńskiej policji. 

Policja apeluje

Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących na autostradzie, gdzie rozwijane prędkości znacznie zwiększają ryzyko poważnych wypadków.

Jeżeli nie masz pewności czy możesz prowadzić, wybierz alternatywny sposób transportu lub zmień plany. Twoja odpowiedzialność świadczy o dojrzałości, nie narażaj siebie i innych

– dodaje Dobrzeniecki.

O tym również piszemy na naszej stronie:

Budżet Torunia na 2026 rok przyjęty! Oto najważniejsze liczby i inwestycje

REKLAMA