Radio Gra Toruń Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Toruń 88.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube

Anna Matuszewicz pobiła Rekord Polski

Facebook

To były bardzo udane Mistrzostwa Polski U18 i U20 dla zawodników Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego w Toruniu.

Utalentowana Anna Matuszewicz nie dała szans rywalkom podczas skoku w dal i z wynikiem 6.41 zdobyła złoto i pobiła Rekord Polski w kategorii U20. Nasza reporterka Katarzyna Grochowalska spotkała się z Anią i rozmawiała z nią o tym sukcesie:

Nie pamiętam tego konkursu. Wiadomo, że sportowcy marzą o rekordach, medalach. Byłam optymistycznie nastawiona i cieszyłam się tym skakaniem. Fajnie się to wszystko poukładało.

O kilka słów poprosiliśmy także trenera MKL Jacka Butkiewicza.

Na pewno tego wyniku oczekiwaliśmy. Ania jest bardzo dobrze przygotowana, na co dzień pracuje także z trenerem kadrowym.

Jak wyznaczy się ambitny cel, to zawsze to powoduje napięcie, mamy te oczekiwania… W końcu się udało.

Trenuje od pierwszej klasy gimnazjum, aktualnie po 5-6 dni w tygodniu. Jeżdżę także na obozy kadry, gdzie odbywają się dwa treningi dziennie. Na ten sukces składa się także moja praca z psychologiem sportu czy z fizjoterapeutą, bo w jego gabinecie spędzam dużo czasu.

Mówiła nam Matuszewicz.

Na Mistrzostwach Polski srebrny medal w skoku w dal zdobył też Adrian Minklej, a Radek Lach w biegu na 200 metrów U18 zdobył srebro. Czwarte miejsce w finale na 300 metrów zajęła Maria Jarosińska.