Radio Gra Toruń Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Toruń 88.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube

Artiom Łaguta mistrzem świata

Facebook

W sobotę 2 października na toruńskiej Motoarenie odbyły się finałowe rozgrywki cyklu Speedway Grand Prix. Mistrzowski tytuł trafił do Rosjanina Artioma Łaguty.

Sobotni wieczór był pełen sportowych emocji. Tego dnia rozgrywki wygrał Bartosz Zmarzlik, jednak to Rosjanin Artiom Łaguta sięgnął po tytuł Mistrza Świata wyprzedzając Bartka ostatecznie o trzy punkty w klasyfikacji generalnej cyklu Speedway Grand Prix 2021. Artiom już w półfinale zapewnił sobie tytuł mistrza. Brązowy medal zdobył z kolei Emil Sajfutdinow.

Emil pokonał Frederika Lindgrena, który zrównał się punktowo z Maciejem Janowskim.

Na przyszły rok w cyklu utrzymał się także Tai Woffinden. Robert Lambert zajął dziesiąte miejsce notując pięć występów w półfinałach