Awantura w restauracji na toruńskiej Starówce. Są zatrzymani, policja wyjaśnia okoliczności
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w miniony piątek w samym sercu Torunia.

Szacowany czas czytania: 01:11
W jednym z lokali gastronomicznych na terenie Starówki wybuchła brutalna awantura między klientami a grupą mężczyzn, którzy niespodziewanie weszli do restauracji. Na miejscu musiała interweniować policja, a sprawą zajmują się już śledczy.
Do incydentu doszło późnym wieczorem, około godziny 23:00. Jak wynika z pierwszych informacji przekazanych przez służby, sytuacja miała bardzo dynamiczny przebieg i natychmiast zakłóciła spokój gości lokalu.
Nagranie w sieci opublikował jeden z influencerów:
Szczegóły dotychczasowych ustaleń przekazała nam oficer prasowa toruńskiej komendy:
– Policjanci prowadzą czynności w związku ze zgłoszeniem z jednego z lokali na terenie toruńskiej Starówki. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w piątek około 23 grupa mężczyzn weszła do restauracji, a następnie skierowała się do stolika, przy którym siedziało czterech klientów. Pomiędzy tymi osobami doszło do awantury i przepychanek. Dotychczas w tej sprawie zatrzymane zostały dwie osoby. Policjanci intensywnie pracują nad sprawą i wyjaśniają jej szczegółowe okoliczności
– informuje podkomisarz Dominika Bocian, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.
Na ten moment funkcjonariusze nie zdradzają, co było bezpośrednią przyczyną konfliktu ani czy uczestnicy bójki znali się wcześniej. Wiadomo jednak, że mundurowi zabezpieczają ślady i m.in. analizują nagrania z monitoringu, aby odtworzyć dokładny przebieg wydarzeń.
Zatrzymane do tej pory dwie osoby czekają na dalsze czynności procesowe.