Radni zadecydowali. Czy czeka nas barowa rewolucja? [FELIETON]

Szacowany czas czytania: 00:56
Bary w Toruniu zyskają na popularności
Stało się! Rada Miasta przegłosowała ustawę o zakazie sprzedaży alkoholu po godzinie 22:00. Na szczęście, ku radości przedstawicieli niektórych zawodów, ale również wąskiej grupy bezrobotnych, sprzedaż wraca od godziny 6:00. Jak się okazuje, najwięcej obaw budziły pogłoski, że od teraz „małpki” dostępne będą tylko w zoo. Jako, że nocny zakup napojów o silnym woltażu będzie możliwy tylko w barach i restauracjach, kilka miejscowych kebabów i Poczta Polska wystąpiły o koncesje, planując rozwinąć zakres swojej działalności.
Nie da się ukryć, że alkohol jest problemem nie tylko w naszym mieście, ale i w całym kraju. Niedawno, będąc w Łodzi, byłem świadkiem, jak zataczający się facet pytał jakiegoś studenta, gdzie jest. W odpowiedzi usłyszał, że w Łodzi, na co zataczający się jegomość odparł: „W łodzi to ja wiem, ale na jakim oceanie?”.
Pozdrawiam serdecznie i z fartem!
Artur Stochla