Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Chase Phelps Stalowym Piernikiem! Energa Toruń stawia na Amerykanina

Energa Toruń ogłasza transfer, który ma odmienić grę drużyny. Klub Hokejowy ma swoje problemy, w środę przegraliśmy piąty mecz z rzędu.

Chase Phelps Stalowym Piernikiem! Energa Toruń stawia na Amerykanina

Szacowany czas czytania: 01:17

Energa Toruń i amerykańskie wzmocnienie

Energa Toruń zdecydowała się na poważne wzmocnienie linii ofensywnej. Do drużyny dołącza Chase Phelps – 28-letni napastnik ze Stanów Zjednoczonych, który ma za sobą bogatą karierę na międzynarodowych lodowiskach. Phelps to zawodnik z doświadczeniem zdobytym w jednej z najmocniejszych lig uniwersyteckich świata – NCAA, gdzie reprezentował barwy Boston University Athletics.

Nowy nabytek toruńskiego klubu nie ograniczał się tylko do amerykańskich lodowisk. Przez pięć sezonów występował w szwedzkim Visby Roma Hockey, a ostatnio grał we włoskiej lidze w drużynie HC Falcons Brixen – Bressanone. Jego wszechstronność i umiejętność odnajdywania się w różnych stylach gry mają być kluczowe dla Energi Toruń, która liczy na przełamanie złej passy.

Czytaj też: Hit na początek sezonu 2026. Wiemy z kim pojedzie PRES Toruń!

Seria porażek do przerwania

Ostatnie tygodnie nie były łatwe dla toruńskich hokeistów. Drużyna przegrała pięć meczów z rzędu, w tym ostatnie spotkanie wyjazdowe z Comarch Cracovią 4:5. Choć Energa Toruń była bliska wyrównania, odrabiając straty z 1:5 na 4:5, ostatecznie zabrakło czasu i szczęścia, by doprowadzić do remisu. Wcześniej zespół musiał uznać wyższość Unii Oświęcim, JKH GKSu Jastrzębie, GKSu Katowice i GKSu Tychy.

Transfer Chase’a Phelpsa to jasny sygnał, że klub nie zamierza biernie przyglądać się spadkowi formy.

Następny mecz Energa Toruń gra na lodowisku Tor-Tor przy Bema. To będzie piątkowe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec. Start o godzinie 18:30.

REKLAMA