Chase Phelps Stalowym Piernikiem! Energa Toruń stawia na Amerykanina
Energa Toruń ogłasza transfer, który ma odmienić grę drużyny. Klub Hokejowy ma swoje problemy, w środę przegraliśmy piąty mecz z rzędu.

Szacowany czas czytania: 01:17
Energa Toruń i amerykańskie wzmocnienie
Energa Toruń zdecydowała się na poważne wzmocnienie linii ofensywnej. Do drużyny dołącza Chase Phelps – 28-letni napastnik ze Stanów Zjednoczonych, który ma za sobą bogatą karierę na międzynarodowych lodowiskach. Phelps to zawodnik z doświadczeniem zdobytym w jednej z najmocniejszych lig uniwersyteckich świata – NCAA, gdzie reprezentował barwy Boston University Athletics.
Nowy nabytek toruńskiego klubu nie ograniczał się tylko do amerykańskich lodowisk. Przez pięć sezonów występował w szwedzkim Visby Roma Hockey, a ostatnio grał we włoskiej lidze w drużynie HC Falcons Brixen – Bressanone. Jego wszechstronność i umiejętność odnajdywania się w różnych stylach gry mają być kluczowe dla Energi Toruń, która liczy na przełamanie złej passy.
Czytaj też: Hit na początek sezonu 2026. Wiemy z kim pojedzie PRES Toruń!
Seria porażek do przerwania
Ostatnie tygodnie nie były łatwe dla toruńskich hokeistów. Drużyna przegrała pięć meczów z rzędu, w tym ostatnie spotkanie wyjazdowe z Comarch Cracovią 4:5. Choć Energa Toruń była bliska wyrównania, odrabiając straty z 1:5 na 4:5, ostatecznie zabrakło czasu i szczęścia, by doprowadzić do remisu. Wcześniej zespół musiał uznać wyższość Unii Oświęcim, JKH GKSu Jastrzębie, GKSu Katowice i GKSu Tychy.
Transfer Chase’a Phelpsa to jasny sygnał, że klub nie zamierza biernie przyglądać się spadkowi formy.
Następny mecz Energa Toruń gra na lodowisku Tor-Tor przy Bema. To będzie piątkowe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec. Start o godzinie 18:30.