Coraz bliżej play-offów [WIDEO]

Twarde Pierniki z Torunia pewnie wygrały na własnym parkiecie z Polskim Cukrem Pszczółką Startem Lublin. W Arenie przy Bema było 81:55.

Koszykarze z Torunia dobrze „weszli w mecz” i po pierwszej kwarcie wygrywali już 25:6, a do przerwy było 41:20. Świetny początek zanotował Aaron Cel, który w sumie w całym meczu rzucił 16 oczek. Więcej punktów zdobył dla Twardych Pierników tylko James Eads (18).

Twarde Pierniki kontrolowały przebieg spotkania, wynik ani przez chwilę nie był zagrożony, a Michał Samsonowicz tak dobrego rezultatu upatrywał w grze obronnej i wsparciu wspomnianego Cela:

Kluczem była dobra obrona, szczególnie w pierwszej połowie. Dobrze zaczęliśmy też w ataku, byliśmy skuteczni, nasz kapitan dał nam sygnał i był dobrze dysponowany. Powstrzymaliśmy przeciwników na 20 punktów do przerwy i to nam dało pewność siebie. Zrobiliśmy kolejny krok w stronę play-offów.

Mówił po meczu Samsonowicz.

Nie ma czasu na przerwę, bo już w najbliższy weekend gramy we Włocławku. W sobotę derby Kujaw i Pomorza czyli mecz z Anwilem. Spotkanie w Hali Mistrzów wystartuje o 17:30.

Twarde Pierniki Toruń – Polski Cukier Pszczółka Start Lublin 81:55 (25:6 | 16:14 | 17:18 | 23:17)