Czeski napastnik nowym wzmocnieniem KH Energa Toruń!
KH Energa Toruń wzmacnia skład przed kolejnymi meczami. Do drużyny dołączył Zdenek Sedlak.

Szacowany czas czytania: 01:08
KH Energa Toruń wzmocnił się o nowego zawodnika – do drużyny dołączył Zdenek Sedlak.
Czeski napastnik może pochwalić się nie tylko znakomitymi warunkami (190 cm wzrostu, 95 kg wagi, prawy uchwyt kija), ale też cennym doświadczeniem
– podkreśla toruński klub.
Sedlak zaczynał karierę od HC Zlin, a później grał w fińskich klubach. Jako junior występował w reprezentacji Czech. W seniorskiej karierze rozegrał 101 spotkań w lidze Mestis, a ostatnie sezony spędził w czeskich klubach – takich jak HC Škoda Plzeň czy Berani Zlin – zdobywając 59 punktów w 120 meczach.
To nie jedyne zmiany w klubie w ostatnim czasie. Tuż przed startem sezonu ogłoszono, że stanowisko prezesa zarządu Hokejowej Spółki Akcyjnej objął Marcin Jurzysta, który od lat związany jest z klubem zarówno jako pasjonat hokeja, jak i doświadczony działacz. Decyzja Rady Nadzorczej została ogłoszona po rezygnacji dotychczasowego prezesa, Wiktora Cajsela, o której poinformowano… kilkanaście minut wcześniej.
Hokej w Toruniu. Trzęsienie ziemi dzień przed startem sezonu
Toruńscy hokeiści rozegrali do tej pory dwa spotkania. 12 września pokonali Comarch Cracovię 8:3, a w niedzielę przegrali na wyjeździe z ECB Zagłębiem Sosnowiec. We wrześniu KH Energa Toruń rozegra jeszcze pięć spotkań – najbliższy (domowy, w piątek 19 września) z Sanokiem.
Sprawdź również, co się dzieje na naszym radiowym Facebooku: