Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Czeski napastnik nowym wzmocnieniem KH Energa Toruń!

KH Energa Toruń wzmacnia skład przed kolejnymi meczami. Do drużyny dołączył Zdenek Sedlak.

hokej toruń
Zdenek Sedlak, fot. KH Energa Toruń

Szacowany czas czytania: 01:08

KH Energa Toruń wzmocnił się o nowego zawodnika – do drużyny dołączył Zdenek Sedlak.

Czeski napastnik może pochwalić się nie tylko znakomitymi warunkami (190 cm wzrostu, 95 kg wagi, prawy uchwyt kija), ale też cennym doświadczeniem

– podkreśla toruński klub.

Sedlak zaczynał karierę od HC Zlin, a później grał w fińskich klubach. Jako junior występował w reprezentacji Czech. W seniorskiej karierze rozegrał 101 spotkań w lidze Mestis, a ostatnie sezony spędził w czeskich klubach – takich jak HC Škoda Plzeň czy Berani Zlin – zdobywając 59 punktów w 120 meczach.

To nie jedyne zmiany w klubie w ostatnim czasie. Tuż przed startem sezonu ogłoszono, że stanowisko prezesa zarządu Hokejowej Spółki Akcyjnej objął Marcin Jurzysta, który od lat związany jest z klubem zarówno jako pasjonat hokeja, jak i doświadczony działacz. Decyzja Rady Nadzorczej została ogłoszona po rezygnacji dotychczasowego prezesa, Wiktora Cajsela, o której poinformowano… kilkanaście minut wcześniej.

Hokej w Toruniu. Trzęsienie ziemi dzień przed startem sezonu

Toruńscy hokeiści rozegrali do tej pory dwa spotkania. 12 września pokonali Comarch Cracovię 8:3, a w niedzielę przegrali na wyjeździe z ECB Zagłębiem Sosnowiec. We wrześniu KH Energa Toruń rozegra jeszcze pięć spotkań – najbliższy (domowy, w piątek 19 września) z Sanokiem.

Sprawdź również, co się dzieje na naszym radiowym Facebooku:

REKLAMA