Dopóki krążek w grze!

Energa Toruń wygrała na Tor-Torze z Unią Oświęcim i ciągle ma szansę na awans do półfinału Polskiej Hokej Ligi.

Stalowe Pierniki do tego meczu podchodziły z nożem na gardle, bo Unia prowadziła w rywalizacji z Toruniem już 3:0, a ćwierćfinał trwa do momentu, gdy jedna z drużyn odnotuje cztery zwycięstwa. Energa potrafiła się jednak zmobilizować i wygrała spotkanie numer 4.

Przy Bema nie brakowało emocji! Kibice przecierali oczy ze zdziwienia, gdy na tablicy wyników było 3:0 dla… Torunia po bramkach Sytego, Koskinena oraz Kalinowskiego. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 3:1.

Unia nie zamierzała jednak odpuszczać, wyrównała, potem Jaworski znowu dał prowadzenie Stalowym Piernikom. Nastąpiła wymiana ciosów, padały bramki, którymi autorami byli potem Sołtys (dla Unii), Syty (dla Torunia), Denyskin (dla Unii) i Korenczuk (dla Torunia). Ten ostatnio cios okazał się decydujący, wygraliśmy 6:5.

Dobra pierwsza tercja. Druga tercja była tragiczna. Fatalna gra w defensywie. Graliśmy tylko z przodu, a tak nie można grać z takimi przeciwnikami. Trzecia tercja bardzo wyrównana, ale nie możemy tracić panowania nad sobą i nie możemy łapać takich głupich kar.

Mówił po meczu dla klubowej telewizji trener z Torunia Teemu Elomo.

Wierzyliśmy w siebie i to dobrze dla chłopaków, że zobaczyli, że potrafią strzelać gole.

Po tym szalonym meczu Unia prowadzi już tylko 3:1, hokeiści z Torunia jadą teraz do Oświęcimia na spotkanie numer 5. Ten mecz w czwartek o godzinie 18:00. Ciągle mamy „nóż na gardle”, ale może na toruńskich hokeistów wpływa to motywująco?