Elomo: „Przegrupujemy się i będziemy gotowi”

Trwa batalia między hokeistami z Torunia i Oświęcimia.

W rywalizacji do czterech zwycięstw między KH Energą Toruń, a RePlasem Unią Oświęcim jest aktualnie 0:2 dla Oświęcimia. Stalowe Pierniki przegrały dwa wyjazdowe mecze. W środę było 0:5, w czwartek 0:4.

Stalowe Pierniki muszą postawić wszystko na jedną kartę. O zwycięstwa nie będzie jednak łatwo, gdyż ostatnie dwa mecze pokazały, że biało-niebiescy są w wyśmienitej formie, a ich atutem jest bardzo dobra gra w defensywie. Torunianie nie mieli pomysłu na składne rozgrywanie akcji w tercji przeciwnika. Atakowaliśmy, ale nie potrafiliśmy przedostać się przez szczelną obronę Unistów. Dodatkowo za swoje przewinienia na rywalach toruńscy hokeiści spędzili 16 minut na ławce kar.

Mieliśmy wczesne szanse na zdobycie bramki na początku meczu, ale wtedy Unia zdobyła dwa szybkie gole. Zmienili tym obraz gry. Unia była dzisiaj silniejsza, pracowali na tafli ciężej niż my, więc ostatecznie zasłużyli na wygraną.
Analizował trener drużyny Teemu Elomo cytowany przez klubową telewizję KH.
Teraz wrócimy do domu, przegrupujemy się i będziemy gotowi na niedzielę.

Mecz numer trzy w rywalizacji między Toruniem, a Oświęcimiem wystartuje na Tor-Torze przy Bema o 17:00, a już w poniedziałek o 18:30 mecz numer cztery. Stalowe Pierniki będą starały się pokonać Unię i przedłużyć swoje szanse na awans do półfinałów. Przypomnijmy, że gra toczy się do 4 zwycięstw.