Emocje do ostatnich sekund. Zagłębie wygrywa z Energą Toruń po zaciętym boju
Zagłębie Sosnowiec pokonało KH Energę Toruń 6:5 w jednym z najbardziej zaciętych spotkań 20. kolejki Tauron Hokej Ligi.

Szacowany czas czytania: 01:03
Kibice zgromadzeni na lodowisku w Sosnowcu nie mogli narzekać na brak emocji. W niedzielę (16 listopada) Zagłębie Sosnowiec pokonało KH Energę Toruń 6:5 w niezwykle zaciętym meczu 20. kolejki Tauron Hokej Ligi.
Spotkanie od początku było bardzo wyrównane – już od pierwszej tercji na tablicy widniał remis 3:3. Kolejna tercja to kolejny remis – tym razem 1:1. Bohaterem torunian był Ruslan Bashirov, który zdobył aż cztery bramki. Dla gospodarzy dublet zaliczył Jere Jokinen, a decydującego gola na 57 sekund przed końcem zdobył Vaino Sirkia.
Po meczu trener Stalowych Pierników, Sami Hirvonen, nie krył rozczarowania:
Nie jestem zadowolony z pierwszej tercji, wynik był dobry, ale nie wiem gdzie byliśmy – gdzieś pomiędzy Toruniem a Sosnowcem. Ale wróciliśmy. Musimy uszanować wynik. To trudne, ale musimy się nauczyć jak podchodzić do tego rodzaju meczów, meczów wyjazdowych. Musimy być lepsi.
W pozostałych spotkaniach 20. kolejki drużyna GKS Tychy rozgromiła GKS Katowice 7:1, JKH GKS Jastrzębie ma na koncie zwycięstwo z BS Polonią Bytom 2:0, a Unia Oświęcim wygrała na wyjeździe ze STS Sanok 4:0.
Już we wtorek kolejne emocje – Stalowe Pierniki podejmą beniaminka z Bytomia w ramach meczu 31. kolejki przełożonego z 2 stycznia 2026.
O tym również piszemy na naszym portalu:
Twarde Pierniki przegrały w derbach województwa. Anwil lepszy w Toruniu