Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Energa Manekin Toruń z trofeum! Tenisiści zdobyli Drużynowy Puchar Polski

Z kolei panie z Torunia uplasowały się na trzecim miejscu podczas Final Four w Częstochowie, zdobywając brązowe medale.

Energa Manekin Toruń z trofeum! Tenisiści zdobyli Drużynowy Puchar Polski

Szacowany czas czytania: 01:11

Energa Manekin Toruń powoli kończy sezon w dobrych nastrojach. Drużyna wywalczyła w Piasecznie Drużynowy Puchar Polski sezonu 2025/2026 w tenisie stołowym mężczyzn. Ekipa z Grodu Kopernika wygrała w finale z miejscowym Returnem 4:0, wcześniej pokonując w półfinale PGE Fibrain AZS Politechnikę Rzeszów. 

Zagraliśmy w bardzo mocnym składzie, reszta drużyn wystąpiła w krajowych. Byliśmy zdecydowanym faworytem i zrealizowaliśmy nasz cel.

Mówił po zawodach tenisista z Torunia Konrad Kulpa, cytowany przez oficjalny portal Lotto Superligi. Obok Kulpy przy stole walczyli także Serb Dimitrije Levajac i Słowak Lubomir Pistej.

Tenisistki z Torunia grały z kolei w Częstochowie. Nasze panie sięgnęły po brązowy medal! W półfinale przegrały z Bebetto AZS UJD Częstochowa 0:4, ale w meczu o trzecie miejsce pokonały Lewart AGS Lubartów 4:1.

Czytaj też: Nowoczesne zaplecze sportowe powstaje w Toruniu. Inwestycja za 11,5 mln zł dla młodych sportowców

Prezes Piotrowski (Energa Manekin Toruń): „Walczymy dalej”

To drugi Drużynowy Puchar Polski dla męskiej ekipy z Torunia. To trofeum udało nam się zdobyć także w 2022 roku. Dodajmy, że Energa Manekin Toruń ligowy sezon zakończyła na 7 miejscu w 22 meczach zdobywając 32 punkty.

To dobre miejsce, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Liczyliśmy na więcej, ale nie poddajemy się, walczymy dalej.

Mówił w mediach społecznościowych klubu z Torunia prezes klubu Krzysztof Piotrowski.

REKLAMA