Hit kolejki Tauron Basket Ligi dla Twardych Pierników!

Koszykarze Polskiego Cukru Toruń zwyciężyli we własnej hali z mistrzem Polski - Stelmetem Zielona Góra 83:80.

Wygrana cieszy tym bardziej, że nasi koszykarze musieli radzić sobie bez kontuzjowanych Łukasza Wiśniewskiego oraz Maksyma Kornijenki.

Pod ich nieobecność odpowiedzialność za zdobywanie punktów wziął na siebie między innymi Tomasz Śnieg:

O końcowym sukcesie Polskiego Cukru zdecydowała ostatnia kwarta, w której gospodarze zwyciężyli 26:15. Nic więc dziwnego, że po spotkaniu zawodnicy lidera tabeli nie ukrywali swojego rozczarowania:

Mówił rozgrywający Stelmetu Zielona Góra i reprezentacji Polski, Łukasz Koszarek.

Tuż po spotkaniu najszczęśliwszy z całej drużyny Twardych Pierników był trener Jacek Winnicki, który uznał, że kluczem do zwycięstwa była ostatnia kwarta:

Następny mecz Polski Cukier rozegra w wielką sobotę. Nasi zawodnicy jadą do Sopotu, gdzie zagrają z tamtejszym Treflem.