HME w Toruniu: Lewandowski i Rozmys z awansem do finału

Za nami pierwszy dzień sportowych zmagań w Arenie Toruń. Wczoraj o godz. 18:30 rozpoczęło się oficjalne otwarcie Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce.

Wczoraj Marcin Lewandowski wygrał bieg eliminacyjny na 1500 metrów i tym samym awansował do piątkowego finału zawodów. O medal na tym dystansie będzie też walczyć Michał Rozmys, który na mecie zameldował się jako drugi.

Jestem żołnierzem, dostałem rozkaz awansu do finału i go wykonałem. Oczywiście, wszystko miało być jak najmniejszym nakładem sił i to się udało. Pewnie, gdybym musiał dać z siebie wszystko w tym biegu to bym dał, ale jeśli była okazja oszczędzić siły przed finałem to trzeba było z tego skorzystać. Tym bardziej, że tu w Toruniu przede mną jeszcze jedno zadanie, czyli start na 3000 metrów, co będzie bardzo wymagające. Ale ja zawsze stawiam sobie wysokie cele

– mówił Lewandowski. Z trójki Polaków, którzy startowali na 1500 metrów do finału nie przejdzie tylko Adam Czerwiński, który w swojej serii eliminacyjnej finiszował na 10. pozycji.

W piątkowym finale nie wystąpi też kulomiotka Klaudia Kardasz, która zajęła dwunaste miejsce w eliminacjach. Kwalifikacje wygrała Niemka Christina Schwanitz z wynikiem 18.86 m. Wczoraj rozegrano też eliminacje skoku w dal i skoku wzwyż mężczyzn. W dal najdalej skakał Szwed Thobias Montler, a eliminacje w skoku wzwyż wygrali ex aequo Maksim Nedaskeau i Gianmarco Tamberi. Z kolei w rywalizacji kobiet na 3000 metrów najlepszy wynik uzyskała Brytyjka Verity Ockenden. W tych trzech konkurencjach nie startowali reprezentanci Polski.