Kolejna wygrana Twardych Pierników

Drużyna z Torunia wygrała trzeci mecz w tym sezonie i pierwszy na wyjeździe. Udało nam się pokonać ekipę z Dąbrowy Górniczej.

Choć po pierwszej kwarcie to MKS prowadził 29:22, to do połowy wygrywaliśmy sześcioma oczkami, po trzeciej kwarcie jedenastoma, cały mecz skończył się wynikiem 96:106 dla Torunia. Sterling Gibbs rzucił dla nas 33 punkty.

Co po meczu mówił trener Pierników Milos Mitrovic?

Gratulacje dla przeciwnej drużyny, która postawiła nam trudne warunki. To jest utalentowana, atletyczna drużyna, tym bardziej gratuluje też swojej ekipie, w jaki sposób zagrali dzisiaj. Trzeba było nam dużo mądrości, energii, charakteru.

Chcę podziękować kibicom, którzy nas dzisiaj wspierali. To dużo daje i oni dużo pomogli. Przygotowujemy się do następnego meczu i jedziemy dalej.

Twarde Pierniki uciekły z ostatniego miejsca w tabeli Energa Basket Ligi, choć nasz rywal z dołu tabeli, Astoria Bydgoszcz, też wygrała w tej kolejce z Kingiem Szczecin 104:103. Kolejny mecz Twarde Pierniki z Torunia zagrają 30. grudnia i to będzie właśnie domowe spotkanie z Astorią.