Kolejne rekordy w Arenie Toruń

W naszym mieście odbyły się lekkoatletyczne halowe Mistrzostwa Polski.

Emocji w hali przy Bema nie brakowało, jednym z najważniejszych momentów weekendowych zawodów był bieg na 400 metrów, który wygrała Natalia Kaczmarek. Tym samym ustaliła ona nowy halowy rekord Polski przybiegając do mety z czasem 50.83. Poprzedni rekord również należał do Kaczmarek. Drugie miejsce w tym biegu zajęła Anna Kiełbasińska, a trzecie Justyna Święty-Ersetic.

FOT MAREK BICZYK PZLA

Emocji nie brakowało także w biegu na 400 metrów panów. Wygrał Kajetan Duszyński, drugi był Igor Bogaczyński, a trzeci Karol Zalewski. Z kolei Jakub Szymański podczas biegu przez płotki zanotował drugi w tym roku czas w Europie i trzeci w historii polskiej lekkoatletyki.

Nie rozczarował reprezentant MKL Toruń. Adrian Brzeziński zdobył złoty metal w konkursie skoku w dal. Toruński klub w klasyfikacji medalowej zajął 12 miejsce, oprócz złota Brzezińskiego, brąz zdobyły także Zuzanna Borzewska, Zuzanna Hulisz, Maria Jarosińska i Anna Matuszkiewicz reprezentujące MKL w biegu 4 x 200 metrów.

Trzeba odnotować także nowy rekord Polski w pięcioboju, który ustanowiła Adrianna Sułek. To świetny prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które zaplanowano w Stambule. Po medal do Turcji poleci być może także Konrad Bukowiecki, którzy wygrał konkurs kulomiotów z trzecim wynikiem w Europie i czwartym na świcie.

W Arenie Toruń lubi biegać także Ewa Swodoba, która nie dała szans rywalkom w finale sprintu na 60 metrów. Padły także dwa rekordy Polski U20. W skoku o tyczce pobił go Michał Gawenda, a w biegu na 3000 metrów Kamil Herzyk.