Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Koniec prac na ul. Sobieskiego w Toruniu coraz bliżej. Nowa trasa rowerowa już prawie gotowa!

Już wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z nowoczesnej infrastruktury rowerowej i pieszej na ul. Sobieskiego. Wykonawca zdaje raport z ostatnich prac w tej części Torunia. 

Ulica Sobieskiego w Toruniu na finiszu
ulica Sobieskiego w Toruniu (zdjęcie: Filip Tomasik MZD)

Szacowany czas czytania: 01:11

Sobieskiego w Toruniu. Nowa infrastruktura dla rowerzystów i pieszych

Rozbudowa ul. Sobieskiego na odcinku od pl. Pokoju Toruńskiego do ul. Żółkiewskiego wchodzi w decydującą fazę. Na trasie o długości około 1,4 km powstała nowoczesna droga rowerowa oraz chodniki, które mają zapewnić wygodę i bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom. Po wschodniej stronie ulicy wybudowano odrębny pas dla rowerzystów i pieszych, natomiast po stronie zachodniej zmodernizowano istniejący chodnik, przekształcając go w ciąg pieszo-rowerowy.

Ostatnie prace przed otwarciem

W piątek, 15 maja, wykonawca zakończył układanie nowej nawierzchni jezdni. Do zakończenia inwestycji pozostały już tylko prace wykończeniowe czyli montaż oznakowania poziomego i pionowego, instalacja elementów poprawiających bezpieczeństwo, dokończenie nasadzeń zieleni oraz prace porządkowe. Wszystko wskazuje na to, że całość zostanie oddana do użytku jeszcze w maju.

Czytaj też: Konsultacje społeczne w sprawie toruńskich lasów. Sprawdź, jak możesz wpłynąć na ich przyszłość

Większy zakres inwestycji

W trakcie realizacji projektu zdecydowano się na rozszerzenie zakresu prac. Początkowo planowano wymianę nawierzchni jedynie na najbardziej zniszczonych fragmentach ul. Sobieskiego, jednak ostatecznie nowa nawierzchnia została położona na całym remontowanym odcinku. Dzięki temu cała trasa zyskała nową jakość i jeszcze wyższy standard.

Dodajmy, że inwestycję dofinansowała Unia Europejska. Z Brukseli do Torunia popłynęło ponad 6 milionów złotych.

REKLAMA