Nietypowe szkolenie kierowców MZK. Teraz mandat może być najmniejszym problemem [FELIETON]
Nasz reporter Artur Stochla zaprasza na cykl żartobliwych felietonów podsumowywujących najważniejsze wydarzenia w Toruniu.

Szacowany czas czytania: 00:46
MZK w Toruniu idzie za ciosem
Kierowcy MZK przeszli ostatnio szkolenie z kursu samoobrony. Poza poprawą bezpieczeństwa miasto liczy na spadek liczby pasażerów na gapę. Od teraz, poza tradycyjnym mandatem, grozi nam szybka powtórka z historii, czyli cios z partyzanta. Podobno hasłem promującym całą akcję ma być slogan: „Jeśli nie skasujesz biletu, to my skasujemy ciebie”.
Coś musi być w tych sztukach walki, bo ostatnio kolega opowiadał, jak siłował się z jednym Japończykiem. Mówił, że usłyszał trzask, pociemniało, a jak się obudził i zapytał, co się stało, to Japończyk odpowiedział mu, że to KA-RA-TE. Kolega, nie pozostając dłużny, zaprezentował swoje umiejętności, a gdy Japończyk po dwóch dniach obudził się w szpitalu i zapytał, co to było, to kolega odpowiedział: SIE-KIE-RA.
Pozdrawiam serdecznie i z fartem!