Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Policja, autobus MZK i dziwna paczka. Ewakuacja kamienicy przy Kościuszki

W środowe popołudnie mieszkańcy jednej z kamienic przy ulicy Kościuszki musieli opuścić swoje mieszkania.

fot. PS

Szacowany czas czytania: 00:48

Siedemnaście osób w pośpiechu musiało wyjść z mieszkań. Budynku pilnowała policja, a pod kamienicą stanął autobus MZK, który dał im schronienie w tym chłodnym dniu. Chodzi o kamienicę przy ulicy Kościuszki 89.

Na miejscu spotkaliśmy jednego z sąsiadów, który nie był zadowolony z tego faktu. – Wczoraj przeszukiwali mieszkanie i nic nie znaleźli, a dzisiaj znowu szukają – skarżył się mężczyzna.

Jak się okazało, tym razem nie chodziło wcale o mieszkanie. Policjanci przeszukiwali jedno z aut postawione pod blokiem. W trakcie inspekcji natknęli się na podejrzaną paczkę. Na miejsce wezwano specjalną jednostkę, która zabrała pakunek do dalszego sprawdzenia. Informacja została potwierdzona przez toruńską policję.

Na czas akcji podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców, bowiem nie było wiadomo co znajduje się w paczce, a mogły to być nawet materiały wybuchowe. Na miejscu pojawiły się radiowozy, policyjni wywiadowcy, a także zabezpieczenie medyczne.

REKLAMA