Polski Cukier przegrał z Ostrowem

Play-offy w tym sezonie prawdopodobnie nie dla Twardych Pierników z Torunia...

Koszykarze z Torunia przegrali trzeci w tym sezonie mecz w Arenie przy Bema. Musieliśmy uznać wyższość zespołu z Ostrowa Wielkopolskiego. BMSlam Stal wygrała 96:83. Co po tym spotkaniu mówił trener Twardych Pierników Jarosław Zawadka?

Gratuluję przeciwnikom zwycięstwa, zagrali dobre zawody. Zwłaszcza w pierwszej połowie mieli dobrą skuteczność rzutów za trzy. My pokazaliśmy też dobrą grę w pierwszej połowie, graliśmy zgodnie z założeniami, dzieliliśmy się piłką i wszystko układało się po naszej myśli. W czwartej kwarcie zagraliśmy jednak mniej zespołowo, pogubiliśmy się i zabrakło nam zdrowia.

Na pomeczowej konferencji głos zagrał także Aaron Cel:

Faktycznie dobrze graliśmy przez trzy kwarty, ale mecz trwa 40 minut. W tych ostatnich kwartach w tym sezonie często mamy problemy, przeciwnik nas przegrania i wygrywa. Dzisiaj też było podobnie. Nie wiem czy brak nam zimnej krwi czy koncentracji, bo nawet z „taką sobie” skutecznością byliśmy w meczu. Walczyliśmy, oddaliśmy serce na boisku, ale ta ostatnia kwarta nas skrzywdziła i zabolała, bo przez nią przegraliśmy mecz.

Najwięcej 15 punktów dla Torunia rzucił wczoraj Woods, 14 zdobył  Jackson. Kolejny mecz Polskiego Cukru Toruń już w poniedziałek, zmierzymy się z Pszczółką Start Lublin.

Polski Cukier Toruń: K. Woods 15, D. Jackson 14, C. Bragg Jr. 13, B. Diduszko 10, O. Trotter 9, D. Kulig 8, A. Cel 7, M. Samsonowicz 3, M. Ramljak 2, M. Wieluński 2, J. Kondraciuk 0, I. Grochowski – nie zagrał.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski – C. Smith 23, J. Garbacz 14, J. Florence 13, R.D. Andersson 11, J. Sobin 10, M. Ogden 8, J. Mokros 7, T. Green 5, M. Kucharek 5, K. Nawrot – nie zagrał, S. Ryżek – nie zagrał, M. Pławucki – nie zagrał.

(MM, zdjęcie: materiały prasowe)