Polski Cukier Toruń przegrał z Anwilem

Koszykarskie derby województwa tym razem dla Włocławka. Rottweilery wygrały 77:75.

Toruń. Aaron Cel: "Potrzebujemy Was, żeby wygrywać mecze"

Twarde Pierniki ciągle nie mogą się przełamać. W tym sezonie nie wygraliśmy ani jednego meczu na wyjeździe.

Do połowy prowadziliśmy 43:37. Jednak gospodarze nie odpuścili, a końcówka zupełnie nie poszła po naszej myśli. Dwie trójki trafił Ivan Almeida, a prowadzenie i zwycięstwo zapewnił Anwilowi rzut Kyndalla Dykesa. Ten ostatni zdobył we wtorek 20 punktów, podobnie jak Donovan Jackson z Polskiego Cukru Toruń.

Przegraliśmy mecz przez straty zwłaszcza w trzeciej kwarcie, przegranej 23:14. W pewnym momencie wyszliśmy na prowadzenie i wydawało się, że możemy dowieść zwycięstwo do końca, ale dwie kluczowe trójki Almeidy spowodowały, że schodzimy z parkietu jako przegrani.

-mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Polskiego Cukru Toruń Jarosław Zawadka.

Cisną się na usta złe słowa… Kolejny raz nie dowozimy meczu do końca podobnie jak ze Spójnią, w Bydgoszczy czy w Zielonej Górze. To dołujące i frustrujące. Daliśmy z siebie wszystko. Każdy serce zostawił na parkiecie.