Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Czy komunikacja miejska rozwiąże problem braku miejsc w przedszkolach? [FELIETON]

Nasz reporter Artur Stochla zaprasza na cykl żartobliwych felietonów podsumowywujących najważniejsze wydarzenia w Toruniu.

Szacowany czas czytania: 00:52

Przedszkole w Toruniu

Jak chodziłem do przedszkola, to dorośli straszyli dzieci z mojego rocznika oddaniem do taboru. Teraz dorosłych straszy się oddaniem dzieci do przedszkola na innym osiedlu. Kto ponosi za to winę? Usłyszymy, że niż demograficzny, a tak naprawdę to zmiana klimatu. Kiedyś zimy były dłuższe i zimniejsze, to i dzieci rodziło się więcej. Na szczęście magistrat ma rozwiązanie dla dzieci, dla których nie będzie miejsca w placówce obok domu. Podobno od września karta miejska JO wzbogaci się o opcję zniżek dla dzieci, które samodzielnie będą musiały dojeżdżać tramwajem na drugi koniec miasta.

Dziwne rzeczy dzieją się w tych placówkach. Niedawno pod jedną z nich usłyszałem rozmowę dwóch mam. Jedna pytała drugą, czy jej synowi wychodzą zęby. Na co zapytana odparła: „Jak najbardziej i w dodatku ma to po dziadku, bo jemu też wychodzą!”

Pozdrawiam serdecznie i z fartem!

Artur Stochla

REKLAMA