Przełamania Pierników

To był ważny weekend zarówno dla hokeistów jak i dla koszykarzy. Obie drużyny zanotowały ważne zwycięstwa.

Koszykarze Twardych Pierników z Torunia wygrali domowy mecz z PGE Spójnią Stargard i zakończyli serię kilku porażek z rzędu. Mimo, że w pewnym momencie drużyna przegrywała nawet kilkunastoma punktami, to dogoniliśmy rywali i to my zachowaliśmy w końcówce więcej zimnej krwi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 92:88.

Początek spotkania nie układał się po myśli Twardych Pierników, w drugiej kwarcie przegrywaliśmy w pewnym momencie nawet 18 punktami.

Jest ciężko bronić drużynę, która ma tyle fizycznego potencjału. Jak oni przyspieszą, to ciężko jest za nimi nadążyć.

Analizował trener Twardych Pierników Milos Mitrović.

Spójnia zdobyła w ostatnich meczach po 30 punktów z szybkiego ataku. Jak zmusisz ich do gry na połowie boiska, to wtedy masz szansę na zwycięstwo.

Co po meczu mówił kapitan Twardych Pierników Aaron Cel?

Na pewno cieszymy się, że każdy coś wniósł. Od najstarszych do najmłodszych. Każdy miał chwilę, która nam pomogła. To pokazuje, że każdy potrafi i wszyscy uczestniczyli w tym zwycięstwie.

Świetnie zagrał Vasa Pusica, który rzucił 28 punktów, zanotował 4 zbiórki i 4 asysty.

Pierwszy mecz od dawna wygrali także hokeiści Stalowych Pierników. Energa Toruń pokonała na własnej tafli Tauron Podhale Nowy Targ 5:2. Bramki dla Torunia strzelali Koskinen, Elomaa, Korenchuk, Syty oraz Zając.

Ten mecz nie był łatwy. Mógł wydawać się łatwy gdy wygrywaliśmy 3 bramkami, ale wtedy gdy tylko straciliśmy skupienie w obronie, przeciwnik zbliżył się do nas wynikiem.

Teraz skupiamy się na następnych tygodniach by mieć wszystkich zawodników zdrowych i gotowych.

Mówił po meczu trener Teemu Elomo cytowany przez stronę klubu.

(MM, materiały: Energa Toruń, Twarde Pierniki)