Remont na Skłodowskiej-Curie i Wschodniej w Toruniu. Ważne informacje dla kierowców i pasażerów
MZK w Toruniu przekazał informacje dotyczące postępu prac.

Szacowany czas czytania: 00:58
Jeszcze kilka dni utrudnień
Remont na Skłodowskiej-Curie i Wschodniej w Toruniu trwa od tygodnia. Prace obejmują przejazd drogowo-torowy. Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu przekazał, że przywrócenie ruch dla samochodów planowane jest w środę (3 czerwca), a dla tramwajów (8 czerwca) od pierwszych porannych kursów.
Prace przy wymianie rozjazdu, szyn i odtworzeniu nawierzchni drogowej na skrzyżowaniu Skłodowskiej-Curie/Wschodnia idą zgodnie z planem. Ostatnim elementem będzie położenie wierzchniej warstwy nawierzchni asfaltowej, co planowane jest na 3 czerwca. Po położeniu asfalt musi wystygnąć, by nabrać trwałości. Następnie będzie można przywrócić ruch kołowy, co planowane jest na 3 czerwca wieczorem
– mówi Sylwia Derengowska Rzecznik Prasowy MZK.
Natomiast wstrzymanie ruchu tramwajów ma dwa powody: prace na skrzyżowaniu Skłodowskiej-Curie/Wschodniej, ale drugą kwestią jest modernizacja torowiska w ciągu ul. Kościuszki, gdzie trzeba ułożyć przewiązki, by ruch tramwajowy mógł się już odbywać po nowo wybudowanym torze północnym.
Ponieważ konstrukcję torowiska wykonano w technologii betonu wylewanego na mokro, zgodnie z wymogami technologicznymi, beton musi następnie uzyskać odpowiednią wytrzymałość. Dlatego przywrócenie ruchu tramwajowego jest planowane na 8 czerwca br. od pierwszych porannych kursów
– wyjaśnia Derengowska.