Nowa strategia miasta? Nikt stąd nie wyjedzie [FELIETON]
Nasz reporter Artur Stochla zaprasza na cykl żartobliwych felietonów podsumowywujących najważniejsze wydarzenia w Toruniu.

Szacowany czas czytania: 00:46
Remonty w Toruniu
Podobno Wydział Promocji szykuje nową kampanię marketingową.. Już nie „Gotyk na dotyk”, a „Rozkopane – jak wjedziesz, to nie wyjedziesz i nigdzie nie dojedziesz”. Miasto zastanawiało się, co zrobić, żeby ludzie nie wyjeżdżali z miasta, i okazało się, że wystarczy jednocześnie rozkopać główne arterie. Wśród rozgoryczonych mieszkańców panuje nawet opinia, że celowo opóźnia się wejście operatora nowego roweru miejskiego, żeby nie ułatwiać zadania tym, którzy postanowią opuścić miasto na własnych nogach.
Co więc robić, jak nie można wydostać się z miasta? Chociażby zwiedzać muzea. Niedawno, będąc w jednym, zapytałem, do kogo należała ta duża czaszka. Usłyszałem, że do Kopernika. „A ta mała?” – dopytałem. „To też do Kopernika, ale kiedy był dzieckiem”.
Pozdrawiam serdecznie i z fartem!
Artur Stochla