Siatkarskie emocje w Toruniu

Toruń będzie gościł po raz drugi siatkarską reprezentację Polski. Siedem lat temu mogliśmy podziwiać mistrzów świata seniorów - teraz będziemy kibicować zawodnikom, którzy walczą o awans do mistrzostw Europy U20.

Stawką zawodów, które odbędą się w Toruniu jest awans do finałów ME, które odbędą się we wrześniu we Włoszech. Początkowo w turnieju miały brać udział trzy drużyny, jednak liczba i skład grupy zostały zmienione po rozpoczęciu wojny w Ukrainie i wykluczeniu z rozgrywek Rosji i Białorusi.

Pierwszym przeciwnikiem Polski będzie Ukraina. Zawody odbędą się już dzisiaj (7 kwietnia) – start o godz. 18:00. Następnego dnia zmierzymy się z Hiszpanią, a na zakończenie z Turcją.

Podopieczni trenerów Michała Bąkiewicza i Sebastiana Pawlika od niedzieli trenują w Toruniu. Niestety kilku zawodników zachorowało i z tego powodu odwołano mecz kontrolny ze Spartą Grodzisk Mazowiecki. Za to swoją formę sprawdzali w sparingach z reprezentacją Francji (pierwszy z nich wygrali – zostały wystawione dwa składy).

g. 18.00 Turcja – Polska

Mecze rozgrywane są w Arenie Toruń. Wstęp na wszystkie spotkania jest bezpłatny.

Fundacja Polska Siatkówka uruchomiła zbiórkę pieniędzy, a jej celem jest gromadzenie środków, które następnie trafią wszystkim potrzebującym zawodnikom i zawodniczkom z Ukrainy, trenującym piłkę siatkową, którzy w wyniku wojny musieli opuścić Ukrainę. Zbiórka odbędzie się także podczas turnieju eliminacyjnego w naszym mieście.