Radio Gra Toruń Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Toruń 88.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube

Sportowe podsumowanie weekendu

Facebook

Sprawdzamy jak poszło drużynom z Torunia. Były ważne zwycięstwa, ale nie brakowało także bolesnych porażek...

To był kolejny udany weekend hokeistów z Torunia! Stalowe Pierniki są na drugim miejscu w Polskiej Hokej Lidze, w ostatnich dniach zawodnicy z Tor-Toru wygrali dwa mecze. Wczoraj pokonaliśmy Zagłębie Sosnowiec 5:4, a w piątek torunianie byli lepsi od STSu Sanok. Było 3:10.

W weekend urazu doznał niestety nasz kapitan Kamil Kalinowski, ale jak informuje klub: ogólny stan zdrowia zawodnika jest dobry, choć Kalinowski będzie musiał skorzystać dzisiaj z interwencji dentystycznej.

Z kolei Koszykarze Twardych Pierników wygrali na wyjeździe z Polskim Cukrem Pszczółką Startem Lublin 85:83. 23 punkty rzucił dla Torunia Trevor Thompson, 12 dorzucił James Eads, a 11 Aaron Cel.

Kolejny mecz już w czwartek o 19:30, do Torunia przyjedzie Enea Zastal BC Zielona Góra.

W weekend nie poszło koszykarkom. Energa Toruń przegrała na własnym parkiecie ze Ślęzą Wrocław. Było 77:92. Dobry debiut zanotowała jednak Oumoul Sarr. Senegalka zdobyła 22 punkty, miała 6 zbiórek i 2 bloki.

Niestety kolejną porażkę notują piłkarze Elany Toruń, którzy przegrali z GKSem Przodkowo 2:3.

To był ciężki weekend także dla tenisistów stołowych. Zawodnicy Energi Manekina przegrali 1:3 z Mistrzem i Wicemistrzem Polski: Dekorglassem Działdowo i Bogorią Grodzisk Mazowiecki.

Teraz jeszcze piłka nożna w halowym wydaniu. Drużyna FC Reiter Toruń w Futsal Ekstraklasie wygrała z Piastem Gliwice 4:2. To świetny wynik i pierwsze stracone punkty Piasta w tym sezonie. Dla FC trafiali Cyman, Szczepieniak, Mrówczyński i Spychalski. Kolejny mecz w sobotę, a zagramy wtedy z MOKSEM Białystok.

Kolejny ligowy mecz wygrali siatkarze Aniołów Toruń. W trzecim wyjazdowym meczu drugiej ligi, torunianie pokonali SPS Konspol Słupca 3:1. Pierwszy set padł łupem gości, potem Anioły wygrały trzy kolejne sety do 21, 17 i 16. Teraz przed drużyną pierwszy ligowy mecz na własnym parkiecie: w sobotę z zespołem z Żagania. Przypomnijmy, że drużyna z Torunia występuje w Szkole Podstawowej numer 28 przy ulicy Przy Skarpie.

Jeszcze hokej na trawie. Pomorzanin Toruń wygrał wyjazdowy mecz z Wartą Poznań. W stolicy Wielkopolski było 7:4 dla Pomorka, mimo że torunianie przegrywali już 2:4, ale zachowali zimną krew i rozegrali znakomitą czwartą kwartę. Po tym zwycięstwie drużyna z naszego miasta to wicelider tabeli, prowadzi Grunwald Poznań.

Teraz w rozgrywkach ligowych nastąpi dwutygodniowa przerwa bowiem będzie to czas przeznaczony dla reprezentacji. Do Hokej Superligi wrócimy w ostatni weekend października. Rywalem Pomorzanina będzie Start Gniezno. Mecz rozegrany zostanie na stadionie przy Szosie Chełmińskiej.