Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Szarża „na trzeciego” i wyprzedzanie na pasach. Film z toruńskiej ulicy mrozi krew w żyłach [WIDEO]

Tragiczne doniesienia z dróg często budzą chwilową refleksję, ale jak się okazuje, nie u wszystkich. Zaledwie dzień po dramatycznym wypadku, do którego doszło we wtorek, 26 maja, w miejscowości Grabowiec na drodze wojewódzkiej nr 654, czytelnicy alarmują o kolejnych skrajnie niebezpiecznych zachowaniach kierowców w naszym regionie.

fot. nadesłane

Szacowany czas czytania: 01:33

Do naszej redakcji trafiło nagranie od pana Adama, który był świadkiem oraz bezpośrednim uczestnikiem mrożącej krew w żyłach sytuacji na Szosie Okrężnej w Toruniu.

Szarża „na trzeciego” i wyprzedzanie na pasach

Miejscem, w którym doszło do groźnego incydentu, jest rejon zwężenia i połączenia nowo wybudowanego, dwupasmowego odcinka drogi z jej starszą, węższą częścią. To właśnie tam wielu kierowców traci cierpliwość i za wszelką cenę próbuje walczyć o sekundy, ryzykując życiem innych.

– To nie pierwszy raz, gdy w miejscu zwężenia i połączenia dróg jakiś wariat jedzie po obszarze wyłączonym z ruchu na trzeciego albo dopuszcza się wyprzedzania na przejściu dla pieszych

– pisze w liście do Radia GRA pan Adam.

Na przesłanym fragmencie wideo widać moment, w którym jeden z kierowców, ignorując poziome oznakowanie, postanawia wyprzedzić poprawnie jadące pojazdy. Cała sytuacja miała miejsce w rejonie przejścia dla pieszych, co drastycznie zwiększa skalę odpowiedzialności i ryzyka.

„Takie zachowania należy piętnować”

Jak przyznaje autor nagrania, manewr pirata drogowego wywołał ogromne poruszenie i strach wśród innych uczestników ruchu. Tylko przytomność umysłu pozostałych kierowców zapobiegła kolejnemu nieszczęściu.

Niedawno na łamach naszego portalu publikowaliśmy materiał wideo z tej samej okolicy, nagrany z przeciwnej perspektywy. Pokazuje to, że to nie jest tylko pojedynczy incydent, a stała, niebezpieczna praktyką.

Gdzie zgłaszać piratów drogowych?

Zgłoszenia tego typu, poparte materiałem z wideorejestratorów, coraz częściej trafiają na policyjną skrzynkę „Stop Agresji Drogowej”. Za wyprzedzanie na obszarze wyłączonym z ruchu oraz w rejonie przejścia dla pieszych grożą dziś wysokie mandaty oraz pokaźna liczba punktów karnych.

REKLAMA