Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Targowisko miejskie w Toruniu nie będzie likwidowane. Miasto wydało oficjalny komunikat

Magistrat przekazuje jasno, że nie zamierza likwidować targowiska przy Szosie Chełmińskiej.

Targowisko miejskie w Toruniu
źródło fot. Toruńskie Targowiska Urbitor

Szacowany czas czytania: 01:27

Stanowczy głos urzędników

„Nie było, nie ma i nie będzie decyzji o likwidacji targowiska” – podkreśla i zapewnia Urząd Miasta Torunia powołując się, na jak podaje pojawiające się w przestrzeni publicznej nieprawdziwe informacje dotyczące przyszłości toruńskiego targowiska oraz zapisów planu ogólnego miasta.

Jeżeli chodzi o plan ogólny to dokument strategiczny określający możliwe kierunki zagospodarowania poszczególnych obszarów miasta w długiej perspektywie. Jak podkreśla magistrat nie jest on decyzją inwestycyjną, ani projektem konkretnej zabudowy.

W debacie publicznej pojawia się dziś wiele uproszczeń, kłamstw i niepotrzebnych emocji. Tymczasem trzeba powiedzieć jasno: nie było, nie ma i nie będzie decyzji o likwidacji targowiska przy Szosie Chełmińskiej. Mieszane są również dwa różne obszary: miejskie targowisko, z którego codziennie korzystają mieszkańcy, oraz prywatny teren w innej części tego rejonu, gdzie od lat pojawiają się różne koncepcje inwestycyjne, a więc teren po dawnym Uniwersamie. To nie jest to samo

– podkreśla Główny Architekt Miasta Torunia Maciej Kuras.

To ważne miejsce dla wielu torunian

Urzędnicy zaznaczają, że targowisko ma ważną funkcję zarówno handlową jak i społeczną. Jego znaczenie brano pod uwagę podczas przebudowy Trasy Staromostowej.

Modernizacja układu komunikacyjnego tej części miasta miała między innymi poprawić dostępność i komfort dojazdu dla osób korzystających z targowiska, a nie prowadzić do ograniczenia jego funkcji.

Miasto podkreśla, że dyskusja o przyszłości Torunia powinna opierać się na faktach i rzetelnych informacjach, a nie na emocjach czy sugestywnych interpretacjach. Targowisko działa, pozostaje ważnym elementem miejskiej przestrzeni i nadal będzie pełnić swoją rolę dla mieszkańców Torunia

– zapewnia toruński magistrat.

REKLAMA