Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Toruń. Kolejne zmiany na Rondzie Honorowych Dawców Krwi

Kierowcy i pasażerowie muszą przygotować się na nowe zasady przejazdu przez Rondo Honorowych Dawców Krwi.

Toruń
fot. pixabay.com

Szacowany czas czytania: 01:42

Zmiany w ruchu drogowym na Rondzie Honorowych Dawców Krwi w Toruniu

Kolejne zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej w rejonie Ronda Honorowych Dawców Krwi w Toruniu. Ma to związek z modernizacją torowiska tramwajowego na ulicy Konstytucji 3 Maja. Od dzisiaj (22 maja) w godzin popołudniowym (około 17:00) przywrócony zostanie przejazd wschodnią stroną ronda. Przestanie obowiązywać objazd.

Na stałe trasy wrócą także autobusy miejskie linii nr 18, 22, 25, 29, 31, 40, 44, 121, 122, N91

– informuje Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu.

Nowe utrudnienia od poniedziałku

Od poniedziałku (25 maja) zamknięta zostanie zachodnia strona ronda. Przejazd przez rondo od Ligi Polskiej w kierunku Kaszczorka oraz Konstytucji 3 Maja będzie niedostępny. Dla kierowców jadących Konstytucji 3 Maja od strony Olimpijskiej obowiązywać będzie zakaz skrętu w lewo w kierunku Kaszczorka. Objazd poprowadzono Konstytucji 3 Maja z zawracaniem na wysokości skrzyżowania z Wyszyńskiego.

Zmiany dotyczą też nocnych kursów komunikacji miejskiej. Autobus N91 (wyłącznie w kursie wykonywanym przez Kaszczorek) pojedzie objazdem przez Wyszyńskiego i Konstytucji 3 Maja do Ligi Polskiej, zatrzymując się na przystanku Wyszyńskiego. Przystanek Witosa dla tej linii zostaje zawieszony.

Rusza remont na skrzyżowaniu Wschodniej i Skłodowskiej-Curie w Toruniu

To nie koniec drogowych korekt zapowiadanych przez miasto. Od jutra (23 maja) kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej w Toruniu czekają poważne zmiany w rejonie skrzyżowaniu Wschodniej i Skłodowskiej-Curie. Powodem jest przebudowa przejazdu drogowo-torowego. Prace potrwają do 3 czerwca.

Na czas remontu zamknięty zostanie wylot ulicy Wschodniej do Skłodowskiej-Curie dla ruchu kołowego i tramwajowego. Przejazd będzie możliwy wyłącznie dla autobusów komunikacji miejskiej. Dla jadących od strony Dworca Wschodniego zamknięty zostanie pas do prawoskrętu we Wschodnią, a od strony Olsztyńskiej – pas do lewoskrętu. Tunel od strony Łodzi (DK91) w kierunku Wschodniej również zostanie wyłączony z ruchu. Wyjazd z Piotra Curie we Wschodnią będzie możliwy tylko w prawo.

To nie koniec zmian. O objazdach i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej piszemy tutaj:

Toruń. Będą zmiany w ruchu na Wschodniej i Skłodowskiej-Curie!

Sprawdź również, co się dzieje na naszym radiowym Facebooku:

REKLAMA