Radio Gra Toruń Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Toruń 88.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube

Toruński weekend zwycięstw

Facebook

Swoje mecze wygrali piłkarze, siatkarze, górą także Katarzynki, które pokonały zespół z Bydgoszczy.

Koszykarki z naszego miasta nie wygrały derbowego meczu od 2019 roku, ale w sobotę to one w końcu były górą. W pojedynku drużyn Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń i Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz walka była zażarta do ostatnich minut, ale to Torunianki zachowały więcej zimnej krwi. Było 79:72.

19 punktów dla Torunia rzuciła Grays, 17 Jones, bardzo ważnych 15 oczek było autorstwa Pszczolarskiej.

W tabeli Energa jest na dziewiątym miejscu , kolejny mecz Katarzynki grają już w środę i to będzie wyjazdowy pojedynek z Eneą AZS Politechniką Poznań.

Zwycięstwo odnotowali także piłkarze halowi FC Reiter Toruń. Pokonali oni we własnej hali AZS UŚ Katowice 4:1. Wynik tego meczu otworzył Maksymilian Lewandowski.

Cieszy kolejny gol w ekstraklasie. Powoli zaczynam się rozkręcać, trochę znam już tę ligę, to mój trzeci sezon. Wiem, że mam jeszcze zapas, mogę być jeszcze lepszy i będę to udowadniać na parkiecie.

W najbliższą sobotę torunianie zagrają na wyjeździe. W Warszawie zmierzą się z AZS UW Wilanów.

Po komplet punktów kilka dni temu sięgnęli także piłkarze Elany i Pomorzanina. FAF Elana wygrała z Pogonią 2:1, a Pomorzanin 2:1 z Notecianką.

Niepokonani w tym sezonie drugiej ligi są z kolei siatkarze CUK Aniołów Toruń. Ta drużyna w „długi weekend” pokonała LUKS Wilki Wilczyn 3:0 w setach 27:25, 25:21, 25:21. To było szóste zwycięstwo „Aniołów” w sezonie, które są liderami tabeli.