Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Trasa Staromostowa w końcu będzie otwarta. Znamy dokładny termin!

Doczekaliśmy się! Nowa Trasa Staromostowa na odcinku od placu Niepodległości do ulicy Dekerta zostanie oficjalnie otwarta i będzie dostępna dla mieszkańców.

Trasa Staromostowa w Toruniu
fot. PS

Szacowany czas czytania: 01:24

Prace budowlane zakończono aż dwa miesiące przed planowanym terminem – główne roboty ukończono 30 kwietnia 2026 roku, chociaż zgodnie z harmonogramem miało to nastąpić dopiero 30 czerwca. Nową trasą, która tymczasowo była otwarta już w trakcie Halowych Mistrzostw Świata w lekkoatletyce, pojedziemy już w sobotę, 30 maja od godziny 14:00.

Na początku roku zapowiadano, że pojedziemy nią już w majówkę, ale formalności urzędowe lekko się przedłużyły. Już 5 maja złożono wniosek o pozwolenie na użytkowanie do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy. Wszystkie wymagane kontrole zostały przeprowadzone, a inwestycja uzyskała pozytywne opinie od Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Straży Pożarnej oraz Inspekcji Sanitarnej. Po przeprowadzeniu kontroli przez inspektorat budowlany, wydano pozwolenie na użytkowanie, co umożliwi oficjalne otwarcie trasy już w sobotę.

– Ta ulica została zakończona na początku maja, jednak cały czas mogliśmy sobie zadawać pytanie, dlaczego ta ulica nie jest udostępniona dla ruchu? Otóż brakowało nam najważniejszego dokumentu, jakim jest pozwolenie na użytkowanie tej ulicy. Takie pozwolenie wydaje Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Ponieważ jest to droga wojewódzka, więc taki organ takie pozwolenie wydaje. To pozwolenie już mamy. Spora inwestycja zbudowana na odcinku prawie 780 metrów. Pojawiła się infrastruktura dla pieszych i rowerzystów oraz co istotne, w ramach projektu dokonano bardzo wielu nasadzeń różnorodnej roślinności.

– mówi w rozmowie z Radiem GRA, Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Toruniu

Nowa trasa to duże udogodnienie zarówno dla kierowców, jak i pieszych. Inwestycja ma znacząco poprawić komunikację w tej części miasta, zwiększając płynność ruchu i bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

 

REKLAMA