Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Trwają powroty ze świątecznego weekendu. Kierowcy, noga z gazu!

Ruch na toruńskich i podtoruńskich drogach jest wzmożony.

Policja
zdjęcie poglądowe, KMP Toruń

Szacowany czas czytania: 01:18

Trwa kolejny dzień świątecznego weekendu, wiele osób wraca właśnie z grobów bliskich. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwają kujawsko-pomorscy policjanci, którzy:
Dbają nie tylko o płynność ruchu, ale również o to, by nie dochodziło do kradzieży w miejscach, gdzie odwiedzamy groby naszych bliskich.
Dla wielu osób to dzień powrotów do domów – zadbajmy więc o to, by były one spokojne i bezpieczne

– apeluje Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze przypominają, aby zaplanować trasę z wyprzedzeniem, sprawdzić stan techniczny pojazdu – szczególnie oświetlenie. Dostosujcie prędkość do warunków panujących na drodze. Warto zrobić sobie przerwę, jeżeli jesteście zmęczeni.

Stosuj się do poleceń policjantów kierujących ruchem – są po to, by pomóc. Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich – zachowajmy rozwagę i szacunek do innych uczestników ruchu drogowego.

– przypomina KWP Bydgoszcz.

Dodajmy, że przed godziną 14:00 na drodze krajowej nr 15 na odcinku Inowrocław-Strzelno w Busewie zderzyły się dwa samochody osobowe. Droga w tym miejscu jest zablokowana, wprowadzono objazdy.

Jak informują mundurowi: w ubiegłym roku, w okresie „Wszystkich Świętych”, policyjne działania trwały od 31 października do 4 listopada. Wtedy na kujawsko-pomorskich drogach doszło do 5 wypadków, w których nikt nie zginął, ale siedem 7 osób zostało rannych. Ponadto policjanci zatrzymali 60 kierujących będących pod wpływem alkoholu.

W tym roku policyjne działania na drogach mają być prowadzone do jutra (3 listopada).

Przypominamy także, że w rejonie toruńskich cmentarzy dziś do godziny 20:00 obowiązuje zmieniona organizacja ruchu.

REKLAMA