Twarde Pierniki rozpoczęły sezon

W pierwszym meczu Energa Basket Ligi zawodnicy z Torunia przegrali na własnym parkiecie z Treflem Sopot 79:81.

Już pierwszą kwartę Pierniki przegrały 13:22, druga pod względem punktów była prawie wyrównana, podobnie jak trzecia część spotkania (20:20). Nasza drużyna w pewnym momencie zbliżyła się na pięć punktów do rywali, ale ekipa z Sopotu tego dnia trafiała dużo trójek i przed startem ostatniej kwarty było 53:61.

Dogoniliśmy Trefl, był remis, wyszliśmy nawet na prowadzenie, ale tym razem Zyskowski rzucił dla gości „za trzy”. Sopot nie oddał prowadzenia do końca meczu, choć mieliśmy okazję by nawiązać walkę jeszcze raz i to kilkanaście sekund przed końcem meczu. Kenić jednak nie trafił do kosza i Twarde Pierniki musiały uznać wyższość drużyny gości.

Najwięcej 19 punktów rzucił dla nas Joey Brunk, po 13 dołożyli Kacper Gordon i Stefan Kenić.

Twarde Pierniki Toruń – Trefl Sopot (13:22 | 20:19 | 20:20 | 26:20)Twarde Pierniki:Joey Brunk 19, Kacper Gordon 13, Stefan Kenić 13, Jordan Burns 12, Bartosz Diduszko 8, Marcus Burk 6, Aaron Cel 5, Wojciech Tomaszewski 3, Szymon Janczak 0, Wit Szymański, Mateusz Kruszkowski – nie zagrali.Trefl:Glynn Watson 18, Rolands Freimanis 14, Jarosław Zyskowski 14, Michał Kolenda 11, Wesley Gordon 10, Andrzej Pluta 8, Cameron Wells 3, Błażej Kulikowski 3, Jakub Urbaniak 0, Jan Malesa, Sebastian Rompa – nie zagrali.

(Zdjęcia: Róża Koźlikowska)