Radio Gra Toruń Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Toruń 88.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube

Twarde Pierniki wygrywają ze Słupskiem

Facebook

To drugie zwycięstwo z rzędu koszykarzy z Torunia. Kibice ciągle mają nadzieję, że uciekniemy z ostatniego miejsca w tabeli.

Twarde Pierniki wygrały ze Słupskiem.

Po zaskakującym ekspertów zwycięstwie z Kingiem Szczecin, koszykarze Twardych Pierników z Torunia znowu zapewnili kibicom sporo emocji! Wygraliśmy poniedziałkowe spotkanie w Energa Basket Lidze z Grupą Sierleccy Czarnymi Słupsk, choć… tylko jednym punktem.

Wyrównany pojedynek i nerwowa końcówka

Mecz był bardzo wyrównany, po pierwszej kwarcie prowadziliśmy różnicą pięciu punktów, by do połowy przegrywać również różnicą pięciu oczek. W drugiej części meczu Czarni nam odskoczyli, Pierniki jednak między innymi dzięki trafieniom Personsa i Waltona znowu objęły prowadzenie. Przed ostatnią kwartą było 58:55 dla gospodarzy.

Kiedy wydawało się, że jesteśmy na prostej drodze do zwycięstwa, goście rzucili siedem punktów z rzędu. Zrobiło się nerwowo, w końcówce Aaron Cel nie trafił swoich rzutów wolnych, ale udało nam się z kolei obronić ostatni atak Czarnych, którzy mieli okazję zdobyć zwycięskie punkty w ostatnich momentach spotkania. Mecz Arriva Twarde Pierniki kontra Grupa Sierleccy Czarni Słupsk zakończył się wynikiem 74:73.

Patrząc na liczby, to 24 punkty zdobył dla Torunia Tayler Persons, a 21 Sterling Gibbs. 8 dorzucił Joey Brunk, 6 Aaron Cel, a po 5 Dallas Walton i Stefan Kenić.

Pełne statystyki z tego meczu znajdziecie na stronie Energa Basket Ligi.

Co przed Twardymi Piernikami?

Zaglądamy w terminarz. Przed Twardymi Piernikami z Torunia jeszcze pięć spotkań do zakończenia sezonu. W najbliższy piątek pojedziemy do Stargardu na mecz ze Spójnią. 13. kwietnia na własnym parkiecie w Arenie przy Bema podejmiemy MKS z Dąbrowy Górniczej. W 28. kolejce czeka nas domowy mecz z Polskim Cukrem Startem Lublin i to spotkanie zaplanowano 22. kwietnia. Podczas majówki czekają nas jeszcze dwa mecze: wyjazdowy z Eneą Abramczyk Astorią Bydgoszcz i domowy z Tauronem GTK Gliwice.

W tabeli Twarde Pierniki ciągle są ostatnie, tracimy do ekip z Gliwic i Gdyni już tylko jeden punkt, choć oba te zespoły mają do zagrania jeszcze po zaległym spotkaniu w Energa Basket Lidze. GTK gra jutro na wyjeździe z Treflem Sopot, Arka pojutrze z Sokołem Łańcut.