Twarde Pierniki zagrają w play-offach

Awans do najlepszej ósemki przypieczętowaliśmy wygraną z liderem tabeli czyli ekipą Czarnych Słupsk.

Początek meczu był dość wyrównany, choć goście po 10 minutach gry prowadzili różnicą trzech punktów. Drużynie ze Słupska do połowy udało się powiększyć tę przewagę do 6 oczek, ale wtedy przyszedł czas na dobrą trzecią kwartę w wykonaniu Twardych Pierników. Goście zaczęli popełniać błędy, my skrupulatnie wykorzystywaliśmy kolejne szanse doprowadzając do remisu 50:50.

Ostatnie słowo przed ostatnią przerwą należało jednak do słupszczan – Marcus Lewis popisał się celnym lay-upem i na ostatnią pauzę drużyny schodziły przy stanie 61:58.

Relacjonuje klub z Torunia. W ostatniej części gry kibice zgromadzeni w Arenie przy Bema obserwowali wymianę ciosów koszykarzy obu drużyn, ważne trójki rzucał Bartosz Diduszko. Zespołowi ze Słupska zabrakło zimnej krwi, a ostatnie punkty dla Torunia rzucił James Eads. Spotkanie zakończyło się wynikiem 83:76.

Przede wszystkim kluczem była nasza obrona w drugiej połowie i odmiana, którą przeszliśmy w przerwie meczu. Padło tam kilka męskich słów i to było najważniejsze w tym, że ta druga połowa była inna niż pierwsza.

Mówił po meczu Diduszko cytowany przez Biuro Prasowe klubu.

Jesteśmy już pewni gry w fazie play-off, zostały nam do rozegrania mecze z Kingiem Szczecin (10.04) oraz z MKSem Dąbrowa Górnicza (13.04). To drugie spotkanie odbędzie się w Arenie przy Bema. Od wyników tych spotkań będzie zależało z kim spotkamy się w pucharowej części Energa Basket Ligi.

Twarde Pierniki Toruń – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 83:76 (16:19 | 15:18 | 30:21 | 22:18)