Twarde Pierniki zwyciężyły po dogrywce

W sobotę w Arenie Toruń podopieczni Jacka Winnickiego pokonali 109:108 Asseco Gdynia.

W regulaminowym czasie gry było 98:98. Zdaniem wielu koszykarskich ekspertów to był mecz sezonu 2016/2017 Polskiej Ligi Koszykówki. Jednak takie wyróżnienia na pewno nie cieszą naszych zawodników, którzy zdają sobie sprawę, że popełnili w tym spotkaniu bardzo dużo błędów:

Mówił Krzysztof Sulima z Twardych Pierników.

Na początku spotkania nasi koszykarze całkowicie zdominowali rywali i po pierwszej kwarcie prowadzili aż 33:11. Potem inicjatywę przejęło Asseco. Goście prowadzili nawet cztery sekundy przed zakończeniem spotkania i byli w posiadaniu piłki, ale wtedy kapitalnym odbiorem popisał się Obbie Trotter, który podał do Jure Skificia a ten doprowadził do dogrywki. W niej lepsi byli torunianie, wygrywając 18:17 i cały mecz 109:108.

Mówił trener gospodarzy, Jacek Winnicki oraz gości, Przemysław Frasunkiewicz.

Pewnie nie byłoby ani dogrywki i problemów z pokonaniem zespołu z Gdyni, gdyby nie Krzysztof Szubarga, który ustanowił nowy rekord sezonu, rzucając 42 punkty:

Mówił Krzysztof Szubarga z Asseco Gdynia.