Twarde Pierniki zwyciężyły z Kingiem Szczecin! [RELACJA]

Koszykarze Twardych Pierników w świetnym stylu rozpoczęli marcowy maraton w Energa Basket Lidze. Podopieczni trenera Sebastiana Machowskiego po fantastycznej grze pokonali u siebie w meczu 21. kolejki King Wilki Morskie Szczecin 103:73.

(źródło: Polski Cukier Toruń/ facebook.com)

Już pierwsza kwarta stała na bardzo wysokim poziomie. Równa gra toruńskiego zespołu oraz indywidualny popis Clevelanda Melvina ze Szczecina pozwoliły zakończyć pierwsze 10 minut remisem 21:21.

Jak się okazało, później na parkiecie warunki dyktowali gospodarze. Przede wszystkim należy pochwalić cały zespół za doskonałe zorganizowanie w defensywie, jak i skuteczną grę w ofensywie. Polski Cukier Toruń na przerwę schodził z 13-punktowym prowadzeniem, a na koniec meczu potrafił zwiększyć przewagę do 30 „oczek”.

Tym samym, ekipa gospodarzy w świetnym stylu zrewanżowała się za porażkę w pierwsze rundzie (wtedy przegraliśmy 97:104).

Zadowolony z postawy drużyny był jej szkoleniowiec Sebastian Machowski:

Po meczu do domów szczęśliwi wracali również fani:

Wtorkowym zwycięstwem, koszykarze Twardych Pierników awansowali na czwarte miejsce w tabeli Energa Basket Ligi. Najbliższe spotkanie torunianie rozegrają już 6 marca, gdzie zmierzą się w Gdyni w miejscową Asseco Arką.

Do Grodu Kopernika powrócą natomiast 6 dni później. Rywalem Twardych Pierników będzie Polpharma Starogard Gdański.