Twierdza Toruń zdobyta

Koszykarze Polskiego Cukru przegrali pierwsze spotkanie u siebie w tym sezonie.

Toruń. Aaron Cel: "Potrzebujemy Was, żeby wygrywać mecze"
Pogromcą torunian okazała się Rosa Radom, która zwyciężyła 89:84. Jednym z najbardziej wyróżniających się zawodników gości był zdobywca 14 punktów Jarosław Zyskowski, czyli były Twardy Piernik:
Mówił zawodnik Rosy Radom Jarosław Zyskowski.
Osłabieni brakiem dwóch gwiazd goście od początku spotkania dyktowali warunki na parkiecie, a nasz zespół rozgrywał zdecydowanie najgorsze spotkanie przed własną publicznością w tym sezonie. Nasz zespół swoje prawdziwe oblicze pokazał dopiero w końcówce ostatniej kwarty, ale to było zdecydowanie za mało, żeby wyrwać choćby punkt:
Mówił kapitan Twardych Pierników, Łukasz Wiśniewski.

Tuż po ostatniej kwarcie zdruzgotani byli nie tylko zawodnicy gospodarzy, ale również trener, który w bardzo mocnych słowach ocenił grę swojego zespołu:

Mówił szkoleniowiec Twardych Pierników, Jacek Winnicki. Po tej porażce nasza drużyna spadła na drugie miejsce w ligowej tabeli.