Udany weekend hokeistów Nesty

W piątek podopieczni Leszka Minge pokonali Polonię Bytom 3:2, a w niedzielę wygrali 6:3 z Zagłębiem Sosnowiec.

W piątkowym spotkaniu zadecydowała druga tercja spotkania. Torunianie rozegrali ją koncertowo, wygrywając 3:0. Najpierw w 24. minucie grę w przewadze wykorzystał Piotr Huzarski, który otworzył wynik meczu. 10 minut później podwyższył Sarsok, a na 45 sekund przed zakończeniem drugich 20 minut, znowu w przewadze, trafił Żyliński. Trzecią tercję nasi hokeiści przegrali 0:2, ale komplet punktów pozostał na Tor-torze.

Drugie weekendowe spotkanie również odbyło się na toruńskim lodowisku. Do Torunia przyjechało Zagłębie Sosnowiec. Gospodarze nie mogli sobie wymarzyć lepszego początku, bowiem prowadzili już po ośmiu sekundach. Ale przez następne pół godziny obserwowaliśmy bardzo wyrównany pojedynek a na tablicy świetlnej widniał wynik 2:2. Dopiero pod koniec drugiej tercji podopieczni Leszka Minge włączyli wyższy bieg i w kwadrans wypracowali sobie trzy bramki przewagi. W 53. minucie Zagłębie trafiło jeszcze na 5:3, ale w ostatniej minucie meczu goście zdecydowali się zdjąć bramkarza, co wykorzystała Nesta strzelając kolejnego gola.

W ligowej tabeli Nesta wciąż jest na przedostatnim miejscu w tabeli, ale do sąsiada – Zagłębia Sosnowiec traci już tylko trzy punkty.