Unia zbyt silna dla Stalowych Pierników

Energa Toruń kończy sezon Polskiej Hokej Ligi.

To był już piąty mecz rywalizacji między drużynami z Torunia i Oświęcimia. Tym razem to nasi rywale byli gospodarzami spotkania i wygrali tę batalię 4:3, a cały ćwierćfinał 4:1.

Już po pierwszej tercji było 3:0 dla Unii, ale Stalowe Pierniki postanowiły walczyć do samego końca. Dzięki bramkom Koskinena i Elomy nawiązaliśmy kontakt, ale straciliśmy też gola na 4:2. Energa zdołała jedynie odpowiedzieć bramką Korenczuka. Unia była w półfinale, Stalowe Pierniki poza play-offami.

Duże rozczarowanie, ale cóż, stoczyliśmy dobrą walkę. Decydującym momentem meczu były te 2-3 minuty w pierwszej tercji kiedy (rywale) zdobyli 3 gole. W drugiej i trzeciej tercji mieliśmy więcej kontroli i próbowaliśmy, mieliśmy swoje szanse na gole, ale cóż. Unia to dobra drużyna.

Mówił po meczu dla klubowej telewizji KH trener Torunian Teemu Elomo.