Urząd reaguje na pożary w Parku na Bydgoskim. Zakaz ognisk i grillowania
Władze Torunia wprowadzają zakaz korzystania z wyznaczonych miejsc do grillowania i palenia ognisk na Martówce oraz Błoniach Nadwiślańskich. Powodem jest drastyczny wzrost zagrożenia pożarowego i bardzo wysoki stopień wysuszenia ściółki oraz traw.

Szacowany czas czytania: 00:45
Dzisiaj informowaliśmy o pożarach w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu. Teraz na sytuację zareagował Urząd Miasta.
Wydział Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia poinformował o czasowym wyłączeniu możliwości korzystania z wyznaczonych miejsc do palenia ognisk i grillowania na terenie Martówki oraz Błoni Nadwiślańskich. Zakaz obowiązuje od 11 maja 2025 roku do odwołania.
Jak podkreślają urzędnicy, decyzja została podjęta w związku z drastycznym wzrostem zagrożenia pożarowego. Obecne warunki atmosferyczne oraz wysoki stopień wysuszenia ściółki i traw stwarzają realne ryzyko szybkiego rozprzestrzeniania się ognia.
Miasto zwraca uwagę, że tereny Martówki, Błoni Nadwiślańskich oraz zabytkowego Parku Miejskiego są niezwykle cennymi obszarami przyrodniczymi i rekreacyjnymi. Ewentualny pożar mógłby doprowadzić do nieodwracalnych strat w miejskiej zieleni.
Urzędnicy apelują do mieszkańców i turystów o rozwagę oraz odpowiedzialne zachowanie podczas wypoczynku na terenach zielonych.