Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

W Piernikowej Alei Gwiazd zostaną odsłonięte kolejne Katarzynki

O tych nominacjach poinformował w czasie Gali Noworocznej w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki Prezydent Torunia Michał Zaleski.

Szacowany czas czytania: 00:51

To wioślarka Katarzyna Zillmann, a także żeglarka Jolanta Ogar-Hill odsłonią swoje Katarzynki w Piernikowej Alei Gwiazd w czerwcu w trakcie Dni Torunia.  Zarówno Zillmann jak i Ogar-Hill przywiozły do Torunia w minionym już roku medale olimpijskie z Tokio.

Pierwsza Katarzynka będzie należała do Katarzyny Zillmann, reprezentującej AZS UMK mistrzyni świata i Europy oraz srebrnej medalistki ostatnich Igrzysk Olimpijskich w czwórce podwójnej kobiet. Jej fenomenalny wyczyn, to pierwszy olimpijski medal w historii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Wraz z nią swoją Katarzynkę odsłoni zawodniczka toruńskiego klubu UKŻ Wiking Toruń Jolanta Ogar. Jest wytrawną żeglarką, dwukrotną mistrzynią świata oraz Europy w klasie 470, a także trzykrotną olimpijką z Londynu, Rio de Janeiro i Tokio. Podczas ostatnich Igrzysk razem z Agnieszką Skrzypulec została wicemistrzynią olimpijską. W sporcie od lat mierzy wyłącznie wysoko

-ogłosił Michał Zaleski Prezydent Torunia.

Dodajmy, że stałym elementem Prezydenckiej Gali Noworocznej jest właśnie ogłoszenie nominacji do Piernikowej Alei Gwiazd.

(źródło: UMT)

(M.M.)

REKLAMA