Korki na wąskim gardle Trasy Średnicowej. Sprawdzamy, czy są plany rozbudowy
Zapytaliśmy czy planowana jest budowa drugiej jezdni na wąskim gardle "średnicówki".

Szacowany czas czytania: 01:11
W godzinach szczytu w okolicach wiaduktu na ulicy Kościuszki są wielkie korki. Samochody stoją na zjeździe z wiaduktu, na ulicach Łokietka i Dworcowej. Wydaje się, że ruch ze zwężonej ulicy Kościuszki mogłaby przejąć Trasa Średnicowa na fragmencie od Dworcowej do Grudziądzkiej. Jednak w tym miejscu droga się zwęża do jednej jezdni, co powoduje, że tam również przejazd jest utrudniony.
Na tym odcinku jest przygotowany pas do rozbudowy tej drogi. Zapytaliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg czy w najbliższym czasie odbędą się jakieś prace.
– Rzeczywiście w tym miejscu jest przygotowany teren pod budowę drugiej jezdni. Cała infrastruktura podziemna jest przebudowana. Realizacji nie planuje się w najbliższym czasie. Za budową Trasy Średnicowej w takim kształcie przesądziły badania natężenia ruchu
– mówiła w rozmowie z Radiem GRA, Agnieszka Kobus-Pęńsko z MZD w Toruniu.
Ile jeszcze będzie trwać remont torów na Kościuszki?
Prace rozpoczęły się 28 sierpnia. Drogowcy pracują na odcinku Kościuszki od budynku na wysokości 28-30 numeru do ulicy Olbrachta. Inwestycja obejmuje około 1,2 tysiąca metrów toru pojedynczego w technologii zielonego torowiska, budowę nowej sieci trakcyjnej oraz modernizację infrastruktury towarzyszącej, w tym wymianę wiat i utworzenie zielonych przystanków.
Wykonawca zawęża ruch do jednego pasa ruchu w miejscach, gdzie obecnie prowadzone są prace. Remont ma zostać zakończony w sierpniu 2026 roku.