Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Korki na wąskim gardle Trasy Średnicowej. Sprawdzamy, czy są plany rozbudowy

Zapytaliśmy czy planowana jest budowa drugiej jezdni na wąskim gardle "średnicówki".

Trasa Średnicowa
(fot. torun.pl)

Szacowany czas czytania: 01:11

W godzinach szczytu w okolicach wiaduktu na ulicy Kościuszki są wielkie korki. Samochody stoją na zjeździe z wiaduktu, na ulicach Łokietka i Dworcowej. Wydaje się, że ruch ze zwężonej ulicy Kościuszki mogłaby przejąć Trasa Średnicowa na fragmencie od Dworcowej do Grudziądzkiej. Jednak w tym miejscu droga się zwęża do jednej jezdni, co powoduje, że tam również przejazd jest utrudniony.

Na tym odcinku jest przygotowany pas do rozbudowy tej drogi. Zapytaliśmy w Miejskim Zarządzie Dróg czy w najbliższym czasie odbędą się jakieś prace.

Rzeczywiście w tym miejscu jest przygotowany teren pod budowę drugiej jezdni. Cała infrastruktura podziemna jest przebudowana. Realizacji nie planuje się w najbliższym czasie. Za budową Trasy Średnicowej w takim kształcie przesądziły badania natężenia ruchu

– mówiła w rozmowie z Radiem GRA, Agnieszka Kobus-Pęńsko z MZD w Toruniu.

Ile jeszcze będzie trwać remont torów na Kościuszki?

Prace rozpoczęły się 28 sierpnia. Drogowcy pracują na odcinku Kościuszki od budynku na wysokości 28-30 numeru do ulicy Olbrachta. Inwestycja obejmuje około 1,2 tysiąca metrów toru pojedynczego w technologii zielonego torowiska, budowę nowej sieci trakcyjnej oraz modernizację infrastruktury towarzyszącej, w tym wymianę wiat i utworzenie zielonych przystanków.

Wykonawca zawęża ruch do jednego pasa ruchu w miejscach, gdzie obecnie prowadzone są prace. Remont ma zostać zakończony w sierpniu 2026 roku.

REKLAMA