Wicemistrzostwo Polski dla Pomorka

Za nami halowy sezon Hokej Superligi. Srebrne medale powędrowały do zawodników Pomorzanina Toruń, którzy w finale przegrali z Grunwaldem Poznań 5:8.

W półfinale turnieju rozgrywanego w Gąsawie zespół z naszego miasta pokonał po karnych Start Gniezno. W regulaminowym czasie gry było 7:7, ale więcej zimnej krwi zachowali torunianie wygrywając po zagrywkach 2:1.

W finale czekał natomiast odwieczny rywal naszej drużyny czyli WKS Grunwald Poznań. Torunianie zaczęli spotkanie od gola, ale potem stracili trzy bramki. Zawodnicy „Pomorka” jednak nie odpuszczali i udało im się doprowadzić do remisu.

Niestety w miarę korzystnego rezultatu nie udało się utrzymać do przerwy, bowiem trafienia Mikołaja Gumnego i Tomasza Dutkiewicza sprawiły, że ta kwarta była remisowa więc Grunwald utrzymał prowadzenie do przerwy.

To torunianie jako jedyni zdobyli jednak gola w trzeciej kwarcie, nie stracili kontaktu i byli blisko ponownego wyrównania. Niestety drużyna z Poznania też nie dała za wygraną i odnotowała bardzo dobrą końcówkę.

Dwa trafienia Jacka Kurowskiego i gol Łukasza Kosmaczewskiego wyprowadziły Grunwald na prowadzenie 8:4. Torunianie znani z ambicji, walki do końca podjęli rękawice, ale sił, umiejętności i skuteczności wystarczyło na piąte trafienie, które tylko kosmetycznie poprawiło wynik spotkania.

Relacjonuje klub z Torunia, który po wicemistrzostwo sięgnął 17 raz w historii, a to już 33 medal w halowych rozgrywkach. Tak wygląda „srebrny” skład naszej drużyny. Wszystkim gratulujemy!

Paweł Murszewski – Dawid Popowski, Patryk Karamuz, Michał Makowski, Tomasz Bembenek, Arkadiusz Rutkowski, Michał Raciniewski, Michał Dawid, Sebastian Sellner, Bartosz Żywiczka, Wojciech Rutkowski, Filip Sobczak.