Wypadek na Szosie Chełmińskiej w Toruniu. Pojazd wypadł z drogi
Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w środę, 13 sierpnia, około godziny 10:39 na Szosie Chełmińskiej w Toruniu.

Szacowany czas czytania: 00:58
W kolizji uczestniczyły dwa samochody osobowe. W wyniku zderzenia jedno z aut wypadło z drogi i zatrzymało się na obrzeżach pobliskiego lasu.
Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 zabezpieczyli teren i udzielili pomocy poszkodowanym. Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował jedną osobę do szpitala. Jej stan nie został jeszcze oficjalnie podany do wiadomości.
Przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśniają funkcjonariusze policji. Na czas działań ratowniczych ruch na Szosie Chełmińskiej był utrudniony. Służby apelują do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.
– Ustalenia wykazały że 39-letnia kobieta kierująca oplem w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru skrętu doprowadziła do zderzenia z nissanem, którym kierował 71-letni mężczyzna. Kierowca Nissana jechał w kierunku centrum, a kierująca oplem skręcała z ul. Jeleniej. W wyniku zdarzenia mężczyzna trafił do szpitala. Nie doznał poważniejszych obrażeń. Policjanci sprawdzili trzeźwość – bez uwag. Kobieta została ukarana mandatem karnym w wysokości 1050 zł.
– mówi w rozmowie z Radiem GRA, mł. asp. Sebastian Pypczyński z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.