Zwycięstwo Twardych Pierników na początek sezonu

Za nami starcie Twardych Pierników Toruń z Treflem Sopot. Torunianie zrewanżowali się sopocianom za ubiegły sezon, w którym ponieśliśmy dwie porażki.

W pierwszej piątce Twardych Pierników na parkiecie mogliśmy zoabczyć Watsona, Cela, Eadsa III, Diduszko i Thompsona. Pierwsze punkty podczas spotkania zdobył Franke.

Watson szybko odpowiedział skutecznym rzutem spod kosza. Niestety kolejne minuty pierwszej kwarty należały do drużyny Marcina Stefańskiego. Po celnym rzucie za 3 pkt. Szlachetki Trefl prowadził już 10:3. Twarde Pierniki miały spore problemy w obronie i przez niespełna 5 minut straciły aż 17 punktów

– relacjonuje Biuro Prasowe Twardych Pierników. Wtedy Ivica Skelin poprosił o przerwę na żądanie. Po rozmowie z zawodnikami, sytuacja na boisku się zmieniła – najpierw do kosza trafił Kolenda, jednak potem szybkie kontry naszej drużyny pozwoliły na zdobycie 9 punktów pod rząd (Aaron i Trevor), co dało wynik 19:18.

W 8. minucie pierwszej kwarty torunianie zbliżyli się do remisu, ale ostatecznie po 10 minutach było 29:27 dla Sopotu. Do pierwszego remisu w meczu (31:31) doszło w drugiej kwarcie po faulu Thompsona i celnym rzucie osobistym. Na prowadzenie toruńską drużynę wyprowadził Samsonowicz. Druga kwarta zakończyła się wynikiem 50:44.

Druga połowa meczu była jeszcze bardziej emocjonująca:

Przez pierwsze 5 minut gry torunianie utrzymywali przewagę, jednak po niecelnych rzutach Kołodzieja i Thompsona oraz dobrej skuteczności żółto-czarnych w wykonaniu Motena i Sharmy, ponownie był remis 60:60. Przewaga na korzyść Twardych Pierników szybko została przywrócona dzięki „trójce” w wykonaniu Thompsona. Do końca trzeciej kwarty tylko na chwilę Trefl wyszedł na prowadzenie

– podaje Biuro. Twarde Pierniki ostatecznie po 30 minutach gry miały sześć punktów przewagi. Ostatnia kwarta gry należała do Watsona, który w 10-ciu minutach zdobył 15 punktów, a łącznie w całym meczu zaliczył 13 asyst.

Wynik spotkania został ostatecznie rozstrzygnięty w ostatnich 90-ciu sekundach meczu. Remis dla gospodarzy zapewnił Franke, a na 30 sekund do końca sopocki zespół wyszedł na prowadzenie po celnym rzucie Kolendy. Następnie do remisu doprowadził Watson, a potem na 5 sekund przed końcem meczu przechwycił piłkę rywalom i trafił do kosza na 0,8 s do gwizdka.

Przed toruńskimi zawodnikami kolejny mecz wyjazdowy. Twarde Pierniki zmierzą się za tydzień z Legią Warszawa.

Trefl Sopot – Twarde Pierniki Toruń (29:27, 15:23, 24:24, 21:17)
Trefl: Franke 24, Moten 18, Sharma 16, Kolenda 13, Szlachetka 3, Young 8, Gruszecki 4, Leończyk 2, Davis 1.
Twarde Pierniki: Watson 21, Thompson 19, Cel 18, Eads III 9, Samsonowicz 9, Spight 7, Janczak 4, Kołodziej 4, Diduszko 0.

(KG, źródło: Biuro Prasowe Twardych Pierników)