Miasto zainwestuje w ekologiczne źródła energii
Magistrat przygotowuje się do montażu ogniw fotowoltaicznych na kilku budynkach.

Szacowany czas czytania: 00:27
Pozyskiwanie energii ze słońca niesie same korzyści. Będzie przede wszystkim bardziej ekologicznie. Urzędnicy zapowiadają także, że jeżeli ogniwa wygenerują więcej energii niż potrzebne będzie do zaopatrzenia w prąd wskazanych przez miasto budynków – to nadmiar energii zostanie po prostu sprzedany.
Gdzie pojawią się ogniwa fotowoltaiczne? Na razie na dziewięciu miejskich budynkach:
Mówiła Magdalena Flisykowska-Kacprowicz – skarbnik Torunia.
W ogniwa nasze miasto zainwestuje w sumie milion i 920 tysięcy złotych.
MM