Przejdź do menu głównego Przejdź do treści

REKLAMA

Miasto zainwestuje w ekologiczne źródła energii

Magistrat przygotowuje się do montażu ogniw fotowoltaicznych na kilku budynkach.

Szacowany czas czytania: 00:27

Pozyskiwanie energii ze słońca niesie same korzyści. Będzie przede wszystkim bardziej ekologicznie. Urzędnicy zapowiadają także, że jeżeli ogniwa wygenerują więcej energii niż potrzebne będzie do zaopatrzenia w prąd wskazanych przez miasto budynków – to nadmiar energii zostanie po prostu sprzedany.

Gdzie pojawią się ogniwa fotowoltaiczne? Na razie na dziewięciu miejskich budynkach:

Mówiła Magdalena Flisykowska-Kacprowicz – skarbnik Torunia.

W ogniwa nasze miasto zainwestuje w sumie milion i 920 tysięcy złotych.

MM

REKLAMA